Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy Ace II] Jak wgrać/zainstalować ROM ?


Veeon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Pokażę Ci teraz, jak wgrać/zainstalować ROM do twojego Ace II  ;)
Pamiętaj że każda ingerencja w telefon można powodować jego uszkodzenie. Ja jak i całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za usterki.
 

Co będzie potrzebne:

  • Telefon
  • Kabel USB
  • Komputer
  • Sterowniki

Co będziemy wgrywać:

  • Root
  • CWM Recovery v6.0.1.5
  • CyanogneMod 11.0 by Maclaw Studio
  • Gapps'y

Pliki pobieramy tu:

Instalacja:

Teraz robimy ROOT'a !

  1. Podłączamy telefon do komputera.
  2. Umieść plik ".zip" na telefonie.
  3. Wyłączamy telefon.
  4. Przechodzimy do trybu Recovery. (VOL. UP + HOME + POWER)
  5. Wybierz "install update form external storage".
  6. Wybierz, i zainstauj plik "root.zip".
  7. Uruchom telefon ponownie !

Brawo ! Własnie wgrałeś ROOT'a !

Teraz Recovery !

  1. Podłącz telefon do komputera.
  2. Umieść plik ".zip" w telefonie.
  3. Przechodzimy do trybu Recovery. (VOL. UP + HOME + POWER)
  4. Sflashuj plik "update.zip".
  5. REBOOT !

Brawo ! Własnie wgrałeś CWM Recovery v6.0.1.5 !

Teraz będziemy wgrywać
CyanogenMod'a i Gapps'y !

  1. Przenieś na telefon, ROM i Gapps'y.
  2. Wejdź w tryb Recovery.
  3. Zrób wszystkie Wipe'y: Wipe Cache, Wipe Data, itp.
  4. Wybierz opcję "install .zip from sdcard" (jeżeli przełożyłeś pliki na Kartę SD) opcja "install .zip from sideload" (jeżeli przełożyłeś pliki na Pamięć wewnętrzną)
  5. Wyszukaj, i zainstaluj ROM.
  6. Po zakończeniu instalacji ROM'u, zainstaluj Gapps'y. (instalacja przebiega tak samo jak instalacja ROM'u, tylko zamiast pliku z systemem wybieramy plik z Gapps'ami.)
  7. Po zakończeniu instalacji ROM'u i Gapps'ów, REBOOT TELEFONU !

 

Nie było to takie trudne, Prawda ? :)
Jeśli udało Ci się wszystko zainstalować, Kliknij rep_up.png .

  • Lubię to 33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jaka jest przyczyna, że nie mogę wgrać gappsy ? Wyskakuje mi komunikat po jakieś chwili wgrywania "you need 306800 KB system free space android .... " Wyskakuje mi, że mam za mało miejsca na dysku, a jak wchodzę w ustawienia to pokazuje mi że mam wolne jeszcze 0,9 GB pamięci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzeryfID Chodzi tu oto żebyś, zainstalował plik "update.zip" który umieściłeś na telefonie, lub karcie pamięci :) Tak samo jak instalowałeś plik "root.zip"

@waldi1888 Ale pokazuje Ci wolne miejsce na karcie SD czy Pamięci Wewnętrznej ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzeryfID Chodzi tu oto żebyś, zainstalował plik "update.zip" który umieściłeś na telefonie, lub karcie pamięci :) Tak samo jak instalowałeś plik "root.zip"

@waldi1888 Ale pokazuje Ci wolne miejsce na karcie SD czy Pamięci Wewnętrznej ?

pytanko bo miał pan nieaktywny link

  • CyanogenMod 11.0: http://get.maclaw.pl/?id=599 i pobrałem go ale niepokoje się bo na twoim upie jest 201 a tutaj 202 mb :D Pobrałem z google dysku poprostu skopiowałem nazwę. To nic? :D A i pytanko czy gdy ukończyłem instrukcje ( instalacje tego wszystkiego, nie zrobiłem tego jeszcze ale tak na przyszłość )  to mogę pobrać z google play już android  4.4 kit kat theme ?? I czy odpali po tym wszystkim? Zależy mi na 4.4 :D Z góry dzięki !  I like już leci za pomoc :D

PS: Pobrałem ten cm i okazało się, że waga 201 mb ale czy zaufany link? : https://docs.google.com/file/d/0BxqY5EehRcP1NnVjWnpfc0pBOHc/edit

P2 dzięki wszystko działa wielki plus dla ciebie ! 4.4.2 kit kat wita :D THXX

Mam mały problem z innej beczki bo na androidzie nie mam sklepu play, nie mogę dzwonić ( nie wkrywa mi sieci ) i tylko wifi działa po za tym wporządku pomoże ktoś ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Podepnę się pod temat ponieważ zainteresowałem się opcją wymiany ROM w moim ACE 2. Obecnie używam wersji oferowanej przez Kies - brandowane 4.1.2.

Przyznam się, że "do szału" doprowadza mnie już ten telefon - on żyje swoim życiem i kompletnie nie mam wpływu na to co dzieje się w systemie (wiem, pewnie znajdą się tacy co powiedzą, że powininem pozostać przy Nokii 3310 :)). Poza tym dochodzą częste problemy z zawieszaniem się urządzenia, niezliczoną ilością niepotrzebnych mi aplikacji, których odinstalować nie mogę itp.

 

Pomyślałem, że może zmiana ROM mi pomoże, a że jestem już blisko końca gwarancji... ;)

 

Pytanie 1: Czy w przypadku przechodzenia z brandowanego sofu trzeba zmieniać product code - czy po prostu można pójść zgodnie z instrukcją z pierwszego posta ?

Pytanie 2: Co z danymi z telefonu (książka, kalendarz itp itd) ? Czy po podmianie będzie możliwość przywrócenia z Kiesowego backupu ?

Pytanie 3: Czy samo rootowanie można przeprowadzić bez usuwania danych ?
Pytanie 4:

 

 


Mam mały problem z innej beczki bo na androidzie nie mam sklepu play, nie mogę dzwonić ( nie wkrywa mi sieci ) i tylko wifi działa po za tym wporządku pomoże ktoś ? :/

 

Przyznam, że dość osobliwy problem - to niewykrywanie sieci. Wolałbym żeby jednak telefon posiadał funkcję dzwonienia po zmianie ROM :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KAer

Odp. Na pytanie 1: Nie trzeba zmieniać Product Code :)

Odp. Na pytanie 2: Kontakty można prznieść na kartę sim... a co do innych danych typu: kalendarz. To dane niestety się usuną :( A co do backupu kiesa, to z tego co słyszałem to nie można... ponieważ kies po zmianie systemu nie wykrywa telefonu. :(

Odp. Na pytanie 3: Tak. Rootowanie można przeprowadzić bez robienia Wipe :)

Odp. Na pytanie 4: Jeśli po zainstalowaniu romu nie będzie działać sieć, itp. To spróbujcie wykonać Full Wipe.

Pozdrawiam

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Podepnę się pod temat ponieważ zainteresowałem się opcją wymiany ROM w moim ACE 2. Obecnie używam wersji oferowanej przez Kies - brandowane 4.1.2.

Przyznam się, że "do szału" doprowadza mnie już ten telefon - on żyje swoim życiem i kompletnie nie mam wpływu na to co dzieje się w systemie (wiem, pewnie znajdą się tacy co powiedzą, że powininem pozostać przy Nokii 3310 :)). Poza tym dochodzą częste problemy z zawieszaniem się urządzenia, niezliczoną ilością niepotrzebnych mi aplikacji, których odinstalować nie mogę itp.

 

Pomyślałem, że może zmiana ROM mi pomoże, a że jestem już blisko końca gwarancji... ;)

 

Pytanie 1: Czy w przypadku przechodzenia z brandowanego sofu trzeba zmieniać product code - czy po prostu można pójść zgodnie z instrukcją z pierwszego posta ?

Pytanie 2: Co z danymi z telefonu (książka, kalendarz itp itd) ? Czy po podmianie będzie możliwość przywrócenia z Kiesowego backupu ?

Pytanie 3: Czy samo rootowanie można przeprowadzić bez usuwania danych ?

Pytanie 4:

 

 

 

Przyznam, że dość osobliwy problem - to niewykrywanie sieci. Wolałbym żeby jednak telefon posiadał funkcję dzwonienia po zmianie ROM :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Miałem IDENTYCZNY problem :) Zrobiłem format wszystko gra ale i tak nie był tak szybki jak na tym androidzie 4.4.2 no wymiata ale dopiero jutro się będę bawił z nim, przeinstalowałem go na stary stock co najlepsze nie wiem czy mi się wydaje ale chyba usunąłem sim locka :> To się ciesze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Veeon

 

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź. Zrobiłem na razie tylko roota. Faktycznie proste jak przysłowiowa konstukcja cepa :) i faktycznie po ponownym uruchomieniu był problem z zalogowaniem się telefonu do sieci. Już miałem zacząć się martwić... ale kolejny reboot rozwiązał problem. Mam SuperSU i wszystko działa (przynajmniej sprawia takie wrażenie).

 

Przy okazji przyszło mi do głowy: może warto byłoby umieścić tu też *How to unroot* (jak przywrócić do stanu poprzedniego) ?

 

Po zrobieniu backupu i w wolnej chwili spróbuję z tym CyanogenMod 11.0. Dam znać jak (i czy) wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem mały problemik bo gdy zainstaluje root'a i update to mam to cwm recovery ale gdy wlacze znowu telefon wgram gappsy i cm na fona wlacze do recovery to recovery jest to samo co bylo przed wgraniem roota i update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Da TheTamamario

Mi na 2.3.6 nie wykrywało zipa :) Więc musiałem instalować 4.1.2, która jest strasznaDobra,

Dobra, w takim razie zrobię update kiesema potem wgram tego CM :D

W razie problemow będę pisał, ale jak coś to mowię od razu, że jestem dosyć zielony w tych sprawach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku bałem się, że robiąc roota i wgrywając CM coś pójdzie nie tak i mój Galaxy Ace padnie. Jednak po tym jak po raz kolejny zawiesił sie podczas odblokowywania ekranu (tak, Jelly Bean...) postanowiłem zaryzykować. I opłaciło się! Teraz wszystko jest elegancko, 624 mb ramu robią różnicę. Problem miałem jedynie z gapps'ami, ponieważ nie mogłem ich poprawnie zainstalować, ale pobrałem inną paczkę (https://goo.im/gapps/gapps-kk-20140105-signed.zip/) i wszystko poszło zgodnie z planem!!

Super tutorial, mimo, że nigdy nie bawiłem się w ingerencję w Androida, wszystko się powiodło. Ace 2 otrzymał nowe życie! :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchajcie zrobiłem wszystko jak trzeba no i jest o wiele lepiej - telefon szybszy itd. ALE mam mały problem. Otóż nie mogę zainstalować aplikacji, (które miałem przed zmianą roma) z google play. Google play pokazuje mi, że np. facebook jest już na telefonie zainstalowany mimo, że wcale tak nie jest. Pomożecie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie ejsteś pierwsza osobą co ma problem z tym facebookiem.

 

Wyczyść w ustanienia/aplikacje/ google play pliki cache i w tedy wyłącz i włącz telefon.

ZObacz czy cos pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz jeszcze inne paczki
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942

 

One nie powinny mieć znaczenia.

Ale wykonaj jeszcze raz pełne wipe systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności