Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia J]CyanogenMod 11 [TamsuiCM11]


ryoPL

Rekomendowane odpowiedzi

TamsuiCM11 jest portem CyanogenMod 11 (4.4.2 kitkat) dla J, warto rzucić okiem na ten rom dlatego że Kitkat jest optymalizowany pod 512mb ram, a J właśnie tyle posiada. Dzięki temu telefon dostanie "kopa".

customLogo.jpg

 

Odblokowany Bootloader jest WYMAGANY! Jeżeli się zastanawiasz co to znaczy, lepiej się za to nie bierz.

(psst. To znaczy że jeśli twój telefon jest z Orange to niestety, CM nie jest dla ciebie...)

 

Co rom zawiera?

-Wszystko co CM,

-Działające ważne funkcje telefonu jak WIFI, Bluetooth,

-Gapps

 

A pobieralnia gdzie?

Tutaj - https://drive.google.com/file/d/0ByDTUztGLYpWM0w3b1lHRS1ERzg/view

 

Jak to zainstalować? (OSTATNI RAZ PRZYPOMNĘ - ODBLOKOWANY BOOTLOADER WYMAGANY! )

1.Wyciągamy z paczki "boot.img" .

2.wrzucamy rom (.zip) do pamięci wewnętrznej telefonu.

3.Wyłączamy telefon.

4.Przytrzymujemy Vol+ i połączamy USB (dopóki nie ujrzymy niebieskiej diody).

5.Wgrywamy kernel "boot.img".

6.Wchodzimy do recovery. (vol+)

7.Wipe data/cache/dalvik oraz format /system partition

8.Instalujemy rom oraz gapps'y

9.Czekamy aż się odpali.

 

Jeżeli funkcje telefoniczne nie będą działać, musisz wgrać czysty ICS dla J i zacząć całe wgrywanie od nowa.

 

Oczywiście wszystko robisz na własną odpowiedzialność!

 

Temat na XDA:

http://forum.xda-developers.com/xperia-j-e/orig-development/j-miro-tipo-edevelopment-cyanogenmod-11-t2699996

Edytowane przez ryoPL
Podkreślenie wagi posiadania odblokowanego BL.
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Na forum XDA czytałem że nie działa kamera , w tej wersji romu działa ?

Zainstalowałem te oprogramowanie na Xperii J i odpowiadam, że nie działa aparat. Pisze "Nie można połączyć się z aparatem" , przynajmniej przez ich oprogramowanie, nie testowałem jeszcze przez inne np. jakis messenger albo gg.

Jednak jest cos takiego: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.billgbennett.camerafix&hl=pl nie wiem czy to działa - nie zdążyłem przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wgralem ten system wczoraj i owszem moja xperia j dostala kopa,ale takiego,ze jest strasznie zamulona. Wywala co chwile z przegladarki, wywala z candy crusha... strasznie wolny sie zrobil. Wczesniej mialem 4.1.2 i bylo ok... teraz nie wiem co sie stalo,ze zaczal tak tragicznie dzialac. Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam na mojej jotce też nie działa karta sim a szkoda, co najciekawsze wersja z (kk 4.4.4) 2014-10-30 r. lepeiej jest spolszczona niż poprzednia

Edytowane przez Pawliniak
Proszę nie cytować post pod postem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest lepiej spolszczona to dlatego że są aktualizacje , jak ci nie działa wgl karta sim to sflashuj z paczki plik boot.img może jest jakaś mała aktualizacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak brubowałem i nic.

Odnośnie wersji systemu 4.4.2 przy bróbje instalowania aplikacji ktura już jest zainstalowana

wyswietla sie ciekawe info o wersji jaka już jest zaintalowana i jaka bedzie czy coś takiego można skonstruować na  cm 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przed instalacją cm11 miałeś system ICS zainstalowany czy JB ?


http://forum.xda-developers.com/xperia-j-e/orig-development/j-miro-tipo-edevelopment-cyanogenmod-11-t2699996 pierwszy post pokazuje co pownieneś był zrobić. Zrobiłeś tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zamotałem ostatnie posty chidziło oto że starsze wydanie w pełni spolszczone niż ostatnie wydane

własnie sie zastanawiam czy czasem nie powinienem basebanda sfleszowac od JB jak pamietam w opsie jest aby walnąć ICS i tak robiąc rom 4.4.2 z 2014-04-23 smigał normalnie widząc sim, a 4.4.4. nie widzi zachwile strzele basbanda z JB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności