Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[TUTORIAL] Rootowanie Tabletu Lark 70.5 DVB-T


aloisy

Pytanie

1. Ściągamy i instalujemy sterowniki do motoroli.

MotorolaDriver.msi

2. Ściągamy i rozpakowujemy pakiet oprogramowania SuperOneClick.

SuperOneClickv2.2-ShortFuse.rar

3. Ustawiamy Larka w tryb debugowania USB

Ustawienia->Aplikacje

tu zezwalamy na instalowanie aplikacji niepochodzących z usługi Market i dalej Dla programistów tu zezwalamy na tryb debugowania, gdy podłączone jest USB.

4. Restartujemy komputer, po restarcie i uruchomieniu systemu podłączamy Larka pod USB komputera. Po chwili, gdy ukaże się komunikat o znalezieniu nowego urządzenia i że jest ono gotowe do użycia ... uruchamiamy SuperOneClick.exe Wciskamy Root

Wykonujemy polecenia ukazujące się na ekranie komputera (kilka razy kliknąć OK), a po chwili na ekranie urządzenia pojawia się komunikat o uzyskaniu dostępu do Superusera.

Dodatkowo możemy na tablecie zainstalować aplikację Superuser - instalator Superuser.apk w katalogu Root pakietu SuperOneClick

W celu sprawdzenia dostępu do konta Superuser proponuję zainstalować aplikację Root Checker

W trakcie uruchomienia "wyskakuje" okienko o dostępie do uprawnień Superuser (bez root'a nie można było mieć wymaganego dostępu Superuser).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Więc zrób tak sciągnij program do aktualizowania softu od danego operatora i postępuj zgodnie z instrukcjami jakie są w programie.Natomoast spróbuj wgraj inny kernel (I pierw odblokowuj bootloader) bo za pewnie mając recovery masz roota to jestes krok do pszodu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

System operacyjny WIN CE 5.0 Core - nie to nie jest dobry pomysł na aktualizację. Do twojego taba oficjalnie nie ma jeszcze żadnego programu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc zrób tak sciągnij program do aktualizowania softu od danego operatora i postępuj zgodnie z instrukcjami jakie są w programie.Natomoast spróbuj wgraj inny kernel (I pierw odblokowuj bootloader) bo za pewnie mając recovery masz roota to jestes krok do pszodu.

Z tym tabletem nie jest tak prosto. Nikt jeszcze nie wrzucił nawet czystego stockowego ROMu(chyba?), a co do aktualizowania larka to nawet nie wiem czy coś takiego powstało. Być może da się przywrócić backupa od kogoś. Gdzieś widziałem, jak ktoś instalował w nim ROM z jakiegoś innego bliźniaczego tableta, ale nie działal dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gdzieś widziałem' date=' jak ktoś instalował w nim ROM z jakiegoś innego bliźniaczego tableta, ale nie działal dobrze.[/quote']

Tak z 70.6 - ale to są 2 różne taby.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak 70.5 to podsylaj koledze :)

Wysłane z mojego HTC Vision

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś linki nie działają. Mam to na dysku, to podeśle. Nie doradzam tego wgrywać, bardzo źle działa.

Linka dam wieczorem :)

Nie będzie działać:

  • kalibracja ekranu
  • dźwięk
  • DVB-T
  • GPS
  • MicroSD
  • rotacja ekranu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wracam do pierwotnego tematu czyli mntaż larka w aucie...Aloisy pomożesz w podłączeniu poilota do larka...? foto , foto , foto , foto Fajnie by było podpiąć przyciski z pilota (vol+ , vol- i select) do larka pod(on/off , menu , home).Lutownice i cyne mam :)

Tablet się uruchamia :D

Wariat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry ale dopiero po weekendzie - mam hardkorowa jade, czas = 0 :D

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aż boje się zapytać co takiego będziesz robił :) Niestety cierpliwość nie jest moją najmocniejszą stroną więc wziołem sprawy w swoje ręce.Pierwszy problemem były tylko dwa kable w kostce od pilota?Cztery przyciski sterujące a tylko dwa kabelki na wyjściu ???Jak to działą...?Na moją logike powinno ich być przynajmniej z 5.No cóż elektronika też nie jest moją mocną stroną.Nie będe sie rozpisywął jak to podłączyłem zrobiłem schemat 3D ;)foto Działa off/on i menu.Wieczorkiem montuje nieszczęsnego larka.Dzięki za wszystko!!!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro sa 2 przewody to oznacza ze sterowanie jest cyfrowe - nie uda sie podpiac "jeden do jeden". Do sterowania w wiekszosci przypadkow wystarczy ilosc przyciskow + jeden.

Czyli w naszym przypadku 3 przyciski = 4 przewody.

Wieczorkiem poswiece wiecej czasu.

Wysłane z mojego HTC Vision

http://img40.imagesh...9/dscf0754s.jpg -proszę o dokładniejsze foto (dokładnie tych 3 przycisków).

dscf0769o.jpg

- już opisuję

Brąz masa (wspólny)

Czerwony - menu (czy power jak chcesz :D )

Pomarańczowy - vol up

Sary - vol dwn

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety jest problem mechaniczny , polega on na przepuszczeniu kabla.Kostka od pilota jak i on sam są wpięte w kierownice (obracają się razem z nią). Natomiast z drugiej strony (za kierownicą)jest druga kostka która jest nieruchoma i tam są wpięte kabelki które dochodzą do radia.Po prostu kitajce zrobili jakieś połączenie żeby się kable nie skręcały.Podpiąłem tylko on/off.

Aloisy co może być przyczyną zakłóceń dźwięku jak podłącze ładowarkę?Słychać jakieś takie delikatne trzaskanie i gwizd który się nasila wraz z obrotami silnika.Pod zasilaczem domowym lub jak jest podpięty pod kompa gra czysto.Jak odłączę ładowarkę samochodową jest dobrze.

Edytowane przez aloisy
Orty że masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
co może być przyczyną zakłuceń dzwięku jak podłącze ładowarke?Słychać jakieś takie delikatne trzaskanie i gwizd który się nasila wraz z obrotami silnika.

Rozumiem że mówisz o tym badziewiu pod zapalniczkę samochodową? To są zakłócenia mechaniczne. Spojrzałem się właśnie na układy proponowane przez ze mnie i widzę tam aż 4 filtry, najprawdopodobniej nie uda się w 100% usunąć zakłóceń ale mogą być niemal nie słyszalne dla ucha ludzkiego.

W badziewiach typu kostka do zapalniczki/ USB, nie ma żadnych filtrów czy zbędnych "kosztów". To ma być tanie i ma ładować fona podczas jazdy. Reszta funkcji jest zbędna lub ... dopłać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności