Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia Tipo] Wrażenia, błędy, zalety CM


Rafal_0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, teraz moje spostrzeżenia, wrażenia, błędy i zalety CyanogenMod’a 11 na Xperii Tipo ST21i

Wcześniej napisałem kilka instrukcji:





 

Oczywiście artykuł tyczy się właśnie tych powyższych instrukcji, oraz CyanogenMod'a z dnia 2014-04-06

 

Zacznijmy od tego, że jest to wersja nieoficjalna, więc jest nie dopracowana, i nie działają pewne rzeczy.

 

Co działa:

- Dotyk

- Ekran

- GPS

- WiFi

- Głośnik

- Przyciski fizyczne i dotykowe

- Zmiana jasności ekranu

- Bluetooth

- Karta microSD

- Karta SIM

- Dioda powiadomień

- Internet z karty SIM

- SMS'y

- Google Play

 

Co nie działa

- Mikrofon

- Przenośny hotspot WiFi

- Aparat/kamera

- Dźwięki powiadomień

 

 

Co szwankuje/niewłaściwie działa

- Ekran/LCD losowe przypadki - zapala się z opóźnieniem

- Rozmowy 

- klawisze głośności

 

 

Root'a wykonałem bez problemów, tylko instaluje się dużo programów-śmieci na Windowsie

Z bootloader'em miałem troszkę problem, bo miałem problem z zdobyciem kodu odblokowującego, w końcu znalazłem sposób na stronie sony ( http://developer.sonymobile.com/services/unlock-bootloader/ ), no i trzeba było po odblokowaniu zrobić jeszcze raz root'a i CWM które już wcześniej zrobiłem.

No i wgranie CWM (ClockWorkMod), które poszło bez problemu.

Na koniec Wgranie CyanogenMod'a i Gapsów, to poszło też bez problemu.

 

Na samym początku używania CM11 na Tipo zauważyłem że smartfon prosi o restart z powodu karty SIM ( Karta Sim dodana, zrestartuj urządzenie aby mieć dostęp do sieci ) taki napis mi wyskoczył więc zrestartowałem, ale przy ponownym uruchomieniu także i za każdym następnym, więc kliknąłem w inną część ekranu, i internet WiFi jak i komórkowy działa, więc to jest jakiś błąd, który da się ominąć, wystarczy kliknąć w inny obszar ekranu niż komunikat o SIM lub w klawisz powrót/domek.

Pobawiłem się w ustawieniach i zauważyłem fajną funkcję co do rozjaśniania i ściemniania ekranu, po włączeniu tej funkcji, można ściemnić/zjaśnić ekran przesuwając pasek po górnej nie rozsuniętej belce w prawo lub lewo powoli palcem.

Zauważyłem także że ekran czasem się nie zapala po naciśnięciu przycisku power(dotyk działa) wystarczy na "ślepo"odblokować urządzenie(charakterystyczny dźwięk) i poczekać (zależne od czasu podświetlenia ekranu) (nie dotykać ekranu) aż ekran się zapali.

Niestety aparat nie działa, mimo instalacji innych aplikacji fotograficznych ze Sklepu Play.

Odtwarzanie muzyki działa, słychać dźwięk, niestety nie ma funkcji wzmocnienia dźwięku z oryginalnego rom’u Sony "xLoud", nie ma dźwięków powiadomień, G-mail/SMS/kalendarza, za to dioda powiadomień wtedy mruga, można sobie ustawiać kolory mrugania diody na własne.

Są dwie rozwijane belki, belka powiadomień(palcem po lewej stronie ekranu) i belka szybkich ustawień, palcem ściągnąć tuż przy brzegu po prawej strony ekranu.

Najbardziej podoba mi się ekran blokady w CM, można go dostosować pod siebie.

Sortowanie aplikacji, po jakimś czasie przywraca się na alfabetyczne.

Niektóre elementy systemu są nadal po angielsku.

Klawisze głośności działają z opóźnieniem jeśli nie jest odtwarzana muzyka/piosenka, lub powodują błąd.

 

Mój wynik w benchmarku AnTuTu: 3574 

 

Mam nadzieję że wszystko opisałem, jeśli coś pominąłem to proszę dać mi znać.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności