Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[HTC Desire S (Saga) s510e] Problem z ciągłym restartowaniem się telefonu.


Gość Remix

Pytanie

Witam, mam problem z moim telefonem HTC Desire S (Saga) s510e, gdy miałem telefon oryginalny tzn bez roota i innych rzeczy wszystko było ok, telefon nigdy się sam nie restartwował i nie wyłączał, teraz mam roota i te inne wszystkie bajery odlbokowane oraz wgrany CM11, sam system i szybkość telefonu itd nie budzi u mnie zastrzeżen, wszystko mi się podoba, lecz jest jeden duży mankament, po jakimś czasie (tydzień-miesiąc lub dłużej - nie ma reguły ) telefon bez żadnego powodu wyłącza się, i restartuje ... i gdy raz się tak stanie, to ten restart wykonuje się ciągle. Dziwne to jest, cały dzień może sobie telefon leżeć na biurku i nic mu nie jest, nic w nim nie grzebię, a np. pod wieczór nagle sam dostaje tą czkawkę. Mam wgrane recovery o nazwię TWRP, dodam jeszcze, że ten ciągły restart dopadł mnie już 2 raz, co mogę od razu napisać, to że przed instalacją robię pełny wipe, cache, dalvik, sd, itp - po prostu wgrywam na prawdziwego czyściocha, więc tutaj problem na pewno nie leży. Wgrywam także plik boot.img dostarczony z roomem do CM11, bo pewnie o to też by ktoś spytał. Wina danego roomu to też nie jest, bo zrobiło mi się tak na CM 11 alpha 5 od andromadus-finny, a za drugim razem na wersji nowszej CM 11 od devilkin. Co jest najbardziej dziwne, to... to, że jak telefon złapie ten ciągły restart, to niemożliwe jest wejście do recovery i zrobienie przywracania z wcześniej zrobionego backupu, hmm po prostu telefon wchodzi do fastboot, tam może być włączony cały czas i nie ma restartów, lecz przy próbie włączenia recovery po chwili wyłącza się, ładuje się już normalnie do systemu i jak wiadomo, ciągle się restartuje. Bardzo ważną informacją będzie też to, że telefon przechodzi całą operację ładowania systemu itp, pojawia się już ekran z prośbą o wpisanie kodu pinu, potem hasła które mam ustawione, i parę-paręnaśnie sekund mogę działać na telefonie, po czym jest właśnie restart. Więc tutaj nie ma mowy o czymś takim, że telefon restartuje się przy logu ładowania systemu. Jak pierwszy raz mi się to stało, miałem zrobiony OC procesora, myślałem, że to był powód tego zjawiska, lecz przy wgrywaniu romu po raz drugi byłem zapobiegawczy i nic nie ruszałem z procesorem, szybkość i przerwania czy priorytety zostawiłem na domyślne. Ustawiłem jednak 16bit kolor przezroczystosci i tamtą resztę opcji związanych z pamięcią i jej zwalnianiem. Ktoś coś wie, o co może chodzić ? Wszystkie porady i wskazówki przyjmę bardzo chętnie.

 

PS.Naprawa tego zjawiska wygląda tak, że muszę zmienić recovery na np clockwork lub 4ext, i sformatować wszystko, potem wgrać spowrotem TWRP, bo na innym recovery nie idzie wgrać CM 11, i od nowa zabawa z wgrywaniem romu. Strasznie to uciążliwe, bo potrzebuje komputera z wgranym adb i plikami, a planuję wyjazd za granicę na 2 miesiące, i jak tam telefon mi takie coś odwali to już sobie nie naprawię tego... a sam tego fakt mnie przeraża.

 

Mam nadzięję, że nie zagmatwałem, za wszytkie nie zamierzone błędy przepraszam, a gdybym coś ważnego ominał i nie napisał proszę o dopytanie się, chętnie odpowiem na potrzebne pytania.


Odświerzam.


Kto kolwiek pomoże ?


Proszę, chociaż niech jedna osoba się zlituje i napiszę,


Ponawiam prośbę.


Odświerzam ponownie.


???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Spróbuj (jeśli się da) zainstalować Stockowy system, i sprawdź czy tam też występuje coś podobnego.

Jeśli dalej jest to samo...to już wina telefonu. :(

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co raz więcej tego typu informacji że seria desire miewa takie problemy. Wyczuwam spisek że to celowe działanie tego telefonu. Ta seria jest z nami już jakiś czas więc z punktu widzenia producenta - czas na nowy model HTC.

Podejrzewam że gruntowne czyszczenie pomoże, ale tylko na chwilę.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stockowy system miałem na początku, i nie było nigdy takiego problemu. Teraz nie opłaca mi się cofać do stocka, bo potem by znowu mieć to co w tej chwili to długa droga by mnei czekała i żmudna. Gdzie mógł bym poczytać o takich problemach desire ? Chętnie bym się zaznajomił z tym problemem Co to znaczy i jak zrobić gruntowe czyszczenie telefonu ?


???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pełne wipe poprzez recovery kolego.

 

Jeżeli te problemy występują masowo, to nie da się ich zamaskować najwidoczniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności