Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia M][4.1.2/4.2/4.3/4.4(CM11)] Swap SD czyli karta SD jako pamięć


ryoPL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki temu małemu pliczkowi, możemy używać naszej karty SD jako pamięci telefonu. Jest to bardzo przydatne, choćby temu że możemy użyć naszego telefonu do większych gier jak Asphalt 8, czy Need For Speed™ Most Wanted.

Link:
ext2int_(3) - http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2681457&d=1397284566

ext2int_(3).zip

Instalacja:
W stock musimy włączyć init.d, i wtedy wgrywamy przez CWM.
w CyanogenMod zwyczajny flash przez CWM i powinno działać.

 

post-11237-0-50807200-1400414543.png

post-11237-0-03575200-1411344875_thumb.j

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz telefon z Orange, to masz zablokowany dodatkowo bootloader- więc ta modyfikacja nie jest dla ciebie.

Instaluje się ją podobnie jak custom ROM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w cwm -> install zip from sd -> wybierasz plik -> yes

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu podam inny sposób na swap sd

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadając roota, sciagany init.d toggler z marketu i naciskamy enable init.d

post-11237-1400495771,1716_thumb.jpg Mnie to działa.

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak powiedziałeś. Jak podłączam telefon do komputera to ładnie pięknie pisze ze pamieć wewnętrzna ma 7.34 gb wolnej pamieć.

A jak wchodzę do ustawień pamięci to pisze ze pamięć wewnętrzna ma 2gb wolnej a karta którą mam 8 gb pamieć tez pisze ze ma 2 gb morze wiesz dlaczego się tak dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor swapa podał by się nie sugerować ustawieniami pamięci, gdyż mogą pokazywać błędne informacje, sprawdzałeś menedżerem plików jaka pamięć się jako 1 otwiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Działa wszystko ok dziękować :)

 

a co zrobiłeś, żeby zaskoczyło? Ja mam teraz dokładnie taki efekt o którym pisałeś wcześniej. Jak podłączam do kompa to widze dwa dyski - internal storage 14,6 GB i na nim sa tylko puste foldery androida, i drugi też 14,6 GB sd card i tutaj są pliki, które wgrywałem na kartę wcześniej. W telefonie 'storage' pokazuje mi ciagle 2GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja OS? 4.1.2, 4.3, CM11, a może jakiś rom?

CM11 FXP322

Kernel: 3.4.0-CM+

Build cm_nicki 4.4.2 KVT49L

 

z tego co widze to własnie dzisiaj pojawiła się FXP323 wiec pewnie ją wrzuce.

 

--UPDATE:

Wgrałem uaktualnienie:

Kernel 3.4.0-CM+

Build  cm_nicki 4.4.3 KTU84M

 

(bez czyszecznia data/cache), potem gapps (w wersji dla 4.4.2 -nie zauwazylem, ze sie zmienilo), uruchomiłem system, przełączyłem init.d toggler na 'enable', flash ext2int_(3).zip

 

niestety dalej bez efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to dziwne, na CM11 nie miałem żadnych problemów, na 4.3 czasem nie zaskakiwało.

Ew możesz użyć skrypt "swap.sh" jeśli chcesz mogę poszukać go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj tego, zalecam do tego Script Manager i ustawić by przy boot odpalało. 

 

http://www11.zippyshare.com/v/70262420/file.html - swap.sh (156 bitów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wiadomość jest taka, że coś zadziałało :)

zła natomiast, że wysypały się wszystkie aplikacje :(

 

za pierwszym razem pokazywał, że zarówno Internal jak i SD mają 2GB a teraz po wejściu w Storage zatrzymuje się na "calculating"

wyzerowałem system i powtórzyłem całą procedurę, ale jest dokładnie tak samo.

 

może coś nie tak z tym skryptem ?

popoludniu spróbuje przerobić skrypt podany tutaj. Dam znać o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrypt działa, testowałem na M.

Mam nadzieje że to co znalazłeś zadziała u ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle nie mogę sobie z tym poradzić :-/

 

przed chwilą zauważyłem, że po wgraniu zip-a miałem jeszcze przeformatować kartę i podpiąć ją Link2sd:

1. Create an Ext4 partition in your microSD with "Mini Tool Partition Wizard" ( you can search tutorial in google)
2. Install Link2sd and create mount script (EXT4)
3. reboot
4. Open Link2sd and select apk > menu> Create link
5. Done 

 

wcześniej próbowałem już ją formatować, ale nie wiedziałem o tym Link2sd. Telefon krzyczał "karta jest uszkodzona" i kazał ją sformatować. Czy Link2sd by ją wykrył i wtedy by chulało ?

Już trochę mi się odechciewa czyścić telefon po raz kolejny...

 

Myślałem jeszcze o skrypcie z poprzedniego maila, ale chciałem sprawdzić jak są zamontowane karty i co ciekawe grep zwaraca co następuje:

 

u0_a58@nicki:/ $ mount | grep sdcard
 
/dev/block/vold/179:33 /mnt/media_rw/sdcard1 vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid=1023,gid=1023,fmask=0007,dmask=0007,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/fuse /storage/sdcard1 fuse rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=1023,group_id=1023,default_permissions,allow_other 0 0
 
u0_a58@nicki:/ $ mount | grep sdcard0
 
1|
 
u0_a58@nicki:/ $ mount | grep sdcard1
 
/dev/block/vold/179:33 /mnt/media_rw/sdcard1 vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid=1023,gid=1023,fmask=0007,dmask=0007,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/fuse /storage/sdcard1 fuse rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=1023,group_id=1023,default_permissions,allow_other 0 0

 

 

czyli sdcard i sdcard1 to to samo.. natomiast sdcard0... nie istnieje ? jak wtedy szukać u mnie tej pamięci ?

zczytałem też liste zamontowanych punktów aplikacją External 2 internal i tutaj też nie widze wewnętrznej pamięci :-(

 

rootfs / rootfs ro,seclabel,relatime 0 0
tmpfs /dev tmpfs rw,seclabel,nosuid,relatime,mode=755 0 0
devpts /dev/pts devpts rw,seclabel,relatime,mode=600 0 0
proc /proc proc rw,relatime 0 0
sysfs /sys sysfs rw,seclabel,relatime 0 0
selinuxfs /sys/fs/selinux selinuxfs rw,relatime 0 0
debugfs /sys/kernel/debug debugfs rw,relatime 0 0
none /acct cgroup rw,relatime,cpuacct 0 0
none /sys/fs/cgroup tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=750,gid=1000 0 0
tmpfs /mnt/asec tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
tmpfs /mnt/obb tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
tmpfs /mnt/fuse tmpfs rw,seclabel,relatime,mode=775,gid=1000 0 0
none /dev/cpuctl cgroup rw,relatime,cpu 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/system /system ext4 ro,seclabel,relatime,data=ordered 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/userdata /data ext4 rw,seclabel,nosuid,nodev,relatime,noauto_da_alloc,data=ordered 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/cache /cache ext4 rw,seclabel,nosuid,nodev,relatime,data=ordered 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/persist /persist ext4 rw,seclabel,nosuid,nodev,relatime 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/LTALabel /lta-label ext4 ro,seclabel,nosuid,nodev,noexec,noatime,nobarrier,data=ordered 0 0
/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/modem /firmware vfat ro,relatime,uid=1000,gid=1000,fmask=0337,dmask=0227,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=lower,errors=remount-ro 0 0
/dev/fuse /mnt/shell/emulated fuse rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=1023,group_id=1023,default_permissions,allow_other 0 0
/dev/fuse /storage/emulated/legacy fuse rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=1023,group_id=1023,default_permissions,allow_other 0 0
/dev/block/vold/179:33 /mnt/media_rw/sdcard1 vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,uid=1023,gid=1023,fmask=0007,dmask=0007,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/fuse /storage/sdcard1 fuse rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=1023,group_id=1023,default_permissions,allow_other 0 0

 

 

przesłałem powyższy skrypt do twórców aplikacji External 2 internal - jak coś poradzą to się tutaj podziele, a może do tej pory ktoś tutaj poratuje :) ?

 

 

 

 

___ UPDATE ____ 13.06.2014

Piszę tylko, żeby powiedzieć, że się poddałem :-P

Próbowałem przeformatować na ext4, bez skutku, próbowalem też innych skryptów... Straciłem nadzieję i siły.

Wg mnie nie da się używać tego telefonu bez podmiany pamięci - po uruchomieniu golasa CM11, wolnego było 500mb, które szybko się skurczyły.

Zablokowałem bootloadera i wróciłem do stockowego

Najnowsze dostępne oprogramowanie: 15.4.A.1.9

Rozpoczęła się premiera: 2014-06-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności