Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galay S 3 I9300] Resety po instalcji CM11


JonS

Pytanie

Panie i Panowie.

Pomocy. Skusiłem się na CM bo miałem już dość ogólnej zamóły panującej na mojej S3. Wszystko poszło gładko, telefon odpalił, zainstalował apki z konta GM itp, itd. Po pewnym czasie zauważyłem że telefon po wybudzeniu chce kod PIN, później okazało się że jest to wywołane resetami telefonu. Na początku nie było to aż tak uciążliwe ale z czasem częstotliwość z jaką telefon się zawiesza stała sie absurdalna. Zainstalowałem wiec aktualizację do cm-11-20140504-SNAPSHOT-M6-i9300, niestety po ponownym uruchomieniu telefon zawiesił sie już na prośbie o danie kodu PIN. Uruchomiłem telefon ponownie, trochę pochodził i znowu zawieszaka. Myślałem że to jakiś błąd wieć pokusiłęm sie o instalcję wesji NIGHTLY, w zasadzie to wszystkich po kolei aż do dnia dzisiejszego, niestety z jeszcze gorszym efektem. Częstotliwość zawieszania stała sie totalnie absurdalna. Więc co, faktory reset i sprawdzamy, niestety nadal nic, ciągle się zawiesza. Postnowiłem wrócić do wersji cm-11-20140504-SNAPSHOT-M6-i9300 i znowu faktory reset. Niestety telefon zawiesił się na logowaniu do konta GM.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może na początek wgraj CM10.2 lub 10.1 ? CM11 jest jeszcze niestabilny i na nielicznych działa wszystko dobrze (na mojej mało wspieranej XP działało, więc dziwne że popularna SIII ma problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po raz pierwszy instalacja była przeprowadzona przy pomocy instalatora CM. Wszystko zgodne z poleceniami wyswietalnymi na kompie i telefonie. Kolejna instalcja tzn. cm-11-20140504-SNAPSHOT-M6-i9300: pobrałem zipa ze strony CM i instalcja przez recovery z SD. Kolejne wersje czyli Nightly były robione przez zakładkę Aktualizacja w systemie. Zarówno przed pierwszą instalcją za pomocą instalatora i kolejnymi sytemowymi nigdy nie robiłem żadnego resetu dopiero ostanio natknąłem się w jakimś watku że to może być przyczyna ale nie przynisło to żadnego efektu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm

Więc tak.

Musisz wejść w cwm recovery

Wykonać pełne wipe systemu i od nowa zainstlować soft.

Ty kolego instalujesz rom na rom- z tąd mogą być te błędy.

 

Masz CWM recovery lub TWRP/ Philz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ręczne wejście w CWM (klawiszami)

Nie krypto programem.

Najlepiej instaluje się z poziomu recvoery modyfikacje.

Nie ma błędów.

One nie wykonują ci WIpe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Jestem już po instalacji. Zrobiłem wszystkie możliwe wipe'y jaki się tylko dało, instalacja ręczna z recovery i niestety muka. Telefon zawiesił się już na konfiguracji ustawień wstępnych podczas logowania do Gmaila, kolejny raz przy synchronizacji aplikacji z GM, po raz trzeci przy wyszukiwaniu aplikacji w Google Play. Nie wiem, czy coś robię źle?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawiesił tzn. telefon przestał reagować na dotyk i przyciski fizyczne. Poprostu zero reakcji. Przytrzymałem dłużej przycisk wybudzenia i uruchomił się ponownie. Nie instalowałem żadnych Gapps. Przepraszam za ignorancję ale do czego to potrzebne? Myślałem że sam rom wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pakiet Gapps (Google Apps)

Zestaw aplikacji od google w tym Google Play + Gmail i inne

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/227-galaxy-s-iii-instalacja-cyanogenmod-11/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie było to oczywiste. Nurtuje mnie tylko pytanie, skoro w romie już mam Gmail, G Play, itp. to po co instalowć jakieś pakiet skoro tą resztę można pobrać z G Play? Kolejne pytanie to czy jeżeli to niezbędne to mogę ten pakiecik wgrać teraz czy całą procedurę muszę powtórzyć czyli wipy, rom, gappsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie powinieneś mieć tych aplikacji.

One po to są, abyś nie musiał pobierać.

 

Nie dziwi cie czemu sie je doinstlowuje?

Jak google daje swój certyfikat do daje te aplikacje. Jeżeli go nie ma..to trzeba je doinstalować. Tak jest np Nokią X, która nie ma pakietu google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok. Czy możesz w takim razie odnieść się do mojego dotyczącego dogrania tego pakietu? Można teraz czy cała procedura od początku?

Problemów ciąg dalszy. Zrobiłem kolejny full wipe, zinstalowałem rom, Gapps i jeszcze takiej kaszany nie było. Telefon zwiesił sie już na konfiguracji wstępnej, do jej ukonczenia było jakieś 5 zawieszek. Czy macie jeszcze jakiś pomysł co dalej robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz ty co... Wgraj stocka, zainstaluj philz CWM nojnowszy

Wgraj sobie CM od nowa

 

masz jakieś dziwne problemy z tym telefonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności