Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Zabezpieczenie telefonu przed złodziejem.


Mrozik7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1.Czy można zdalnie włączyć kamerę i obserwować co ona widzi z innego urządzenia? (czy można to zrobić gdy tel jest wył. ale bateria w środku?)

2.Gdy telefon jest wył. i po włożeniu baterii sam się uruchamia (Czy można takie coś zrobić aby przy tym włączeniu ekran nie był włączony?)

3.Upozorowanie wyłączenia. Przytrzymujemy przycisk zasilania. Klikamy na napis "wyłącz" telefon wizualnie się wyłącza ale nadal działa (tutaj też chodzi o użycie Android Device Manager do odnalezienia go)

Jakieś inne pomysły jak się zabezpieczyć przed kradzieżą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy istnieją te metody które wypisałeś. 

Moja propozycja jest taka. Instalacja CyanogenMod. Rejestracja konta na stronie oficjalnej. Zdalne śledzenie położenia telefonu bądź kasowanie danych ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Pawliniak napisał, CM + konto.

ew. dla nowszych modeli Sony : MyXperia oferuje sprawdzanie lokalizacji , Sygnał głosowy , blokade i usuwanie danych. https://myxperia.sonymobile.com/ ,

Samsung oferuje podobne http://content.samsung.com/pl/contents/aboutn/findMyMobileIntro.do

Nwm co jak ktos kto znajdzie i natychmiast zacznie kombinować ze zmiana IMEI, softem itd.

Również nie wiem jak z innymi markami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To i ja dodam swoje 5 groszy:

 

Mam konto CM ale nie zawsze mam włączone GPS (nie lubię jak mnie Google śledzi), i załóżmy kilka  sytuacji:

 

1. GPS: off, Wifi:off, LTE:off ... gubię tel. Ktoś znajduje i odblokowuje ekran. Rozumiem że do póki nie włączy transmisji LTE lub nie połaczy się z wifi mogę sobie "nakukać" i dostęp do konta CM nie włączy mi owych interfejsów ?

 

2. GSM:off, Wifi:off, LTE:on .. łącze się z tel przez konto CM. Mogę skasować dane i zablokować tel? Muszę mieć do tego root-a? 

 

Do tego tematu mam kilka jeszcze pytań:

 

1. Na ile bezpieczne w sensie (Dane są nie do odzyskania) jest wymazywanie danych przez konto CM? 

2. Wymazuje tylko wewnętrzną pamięć czy też kartę zewnętrzną SD?

3. Czy warto szyfrować tel? Na ile to zabezpiecza dane tel? i na ile jest ryzykowne że coś się posypie i dostęp do tel zostanie całkowicie zablokowany przez szyfrowanie stosując updaty nigtly z CM?

4. Czy szyfrowanie szyfruje tylko pamięć wewn czy również kartę SD?

5. By szyfrować trzepa podać hasło... długie gwarantuje bezpieczeńśtwo danych ale częste odblokowywanie ekranu tel długim hasłem to jakiś dramat. Można coś z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wtedy też zmienić hasła do programów używanych na skradzionym urządzeniu (fb,gg,allegro itp)

oczywiście należy też zgłosić to na policje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wtedy też zmienić hasła do programów używanych na skradzionym urządzeniu (fb,gg,allegro itp)

oczywiście należy też zgłosić to na policje ;)

 

 

To oczywiste, niestety z doświadczenia wiem, że znalezienie telefonu przez policję jest porównywalne z wygraniem 6 w lotto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, chciałbym przypomnieć że smartfon ma unikatowy nr imei i mogą podać w jakim obrębie znaleziono go logującego się do sieci,

zmiana nr IMEI jest ogromnie bardzo ciężka oraz surowo karana

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności