Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung X Cover 2 GT-S7710] Instrukcja instalacji CyanogenMod krok po kroku


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

I żem się namodował...
Wrzuciłem CM 11 według tej instrukcji. Niestety nie zwipeowałem delvik cache (założyłem, że skoro nie ma w menu to nie muszę, a do advanced nie zajrzałem).

Po uruchomieniu:

- brak IMEI (nie 00, całkowity brak po wysłaniu *#06#. W ustawieniach mam IMEI - unknown, bluetooth address - unknown. Reszta wygląda poprawnie)

- brak reakcji na klawisze pod ekranem (menu, home, back), brak latarki

Zwipeowałem ponownie, wrzuciłem CM 10.2. Klawisze reagują, IMEI nadal brak. Po paru restartach klawisze przestają działać.

Próbowałem też z Vanirem, telefon w ogóle się nie uruchamia.

 

I teraz najlepsze. Zrezygnowany postanowiłem przywrócić backup... CWM nie jest w stanie przywrócić /data :wacko: (po przywróceniu wszystkiego co się dało i uruchomieniu, telefon wisi na logu Samsunga z pojawiającymi się na moment komunikatami "aktualizacja oprogramowania - brak zmiany przez co najmniej godzinę)

Sprawdziłem na PC. Mogę otworzyć archiwum, jednak wywala komunikat o nieoczekiwanym końcu, drugi plik w ogóle się nie otwiera (używam 7-zip). Problem ten sam przy użyciu kopii na karcie (była tam w trakcie wszystkich reinstalek) oraz świeżej kopi z HDD.

Mam 3 pliki do tego archiwum:

- system.ext4.tar - 0 B

- system.ext4.tar.a - niecały 1 GB (otwiera się w 7z, ale wywala nieoczekiwany koniec)

- system.ext4.tar.b - 70MB ("nie archiwum" według 7z)

 

Teraz pytania:

1. Czy istnieje szansa naprawy tego archiwum, może zwykły merge przy użyciu total commandera (co zrobić, aby MD5 się zgadzała)? Nie wiem, czy to coś pomoże (jak wspominałem, jestem zielony w kwestiach Androida i Linuxa) - recovery.log: http://wklej.to/b9uI7

2. Czy istnieje możliwość wyciągnięcia efs'a z backupu? Nie wykonałem backupu samego efs'a bo zwyczajnie nie wiedziałem o jego istnieniu do czasu googlowania z brakiem IMEI...

3. Czy istnieją jakieś sensownej trudności poradniki jak dodać IMEI samodzielnie?

4. Czym może być spowodowany brak obsługi klawiszy w CM? Najdziwniejsze jest to, że w 10.2 działają przez jakiś czas, a znikają dopiero później (z tego co zauważyłem, po 1 do 3 restartach). W zasadzie telefon ten ma być głównie nawigacją, więc ostatecznie przeżyję bez modemu - jednak klawisze są wybitnie przydatne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po którymś eksperymencie z CM też nie pokazywał IMEI, ale zainstalowałem stockowy soft przez KIES-a i wszystko wróciło. Podejrzewam więc, że on nie znika całkiem, tylko nie zawsze CM go czyta.
Miałem też takie historie, że np. raz zainstalowałem CM, nie działał bluetooth. Powrót do stock-a, jeszcze raz CM - bluetooth działa. Cud.

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu LTE (sąsiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CyanowyLenovo
Z tego co widziałem, są sposoby. Ale sama myśl o wgryzaniu się w te wszystkie dane przyprawia mnie o ból głowy ;-) Dlatego najlepiej jakby udało mi się naprawić to archiwum, tak jak pisze @beny1988, mam nadzieję że z oryginalnym softem ruszy. Jak na razie mam zaplanowaną próbę z połączonym archiwum i edytowanym spisem MD5, ale potrzebuję na to wolnej chwili i dobrze byłoby mieć sprawdzone info.

 

@Update

Nawet po dopisaniu MD5 wywala mi się w podobnym momencie. Będę szukał oryginalnego ROM'u i spróbuję jeszcze w ten sposób odbudować pliki, ale mam wrażenie, że chyba jestem skazany na offline smartphone'a ;-)

 

@Update2

Telefon ponownie sprawny. Wepchałem backup Odinem do pamięci na siłę i wszystko działa.

Edytowane przez AramilShezzair
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Sprawdź wersję custom recovery oraz spróbuj jeszcze raz pobrać rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności