Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy Mini 2] Telefon zaprzestaje ładowania w instalatorze + RAMDUMP + nie działa Recovery


2dpcpl

Pytanie

Witam,

mam z tym telefonem na prawdę, duży problem. Mianowicie miałem na nim wgranego CyanogenMod'a w wersji 10.1. Niestety telefon zepsuł się (bebechy w środku) i nie reagował na nic, nic się nie uruchamiało nawet DownloadMode, więc stwierdziłem, że wyślę go do serwisu Samsung'a, wiem że to łamie automatycznie gwarancję, ale stwierdziłem, że trudno, może coś zdziałają. Nie myliłem się, mimo iż dostałem papiery o zerwaniu gwarancji to jednak naprawili go w 50% ponieważ teraz już się włącza tryb Download, a wcześniej nic, żadnej reakcji, żadnej wibracji, oraz ładuje się telefon, do momentu wyskoczenia loga "Samsung Galaxy Mini 2 GT-S6500D". Niestety na tym się kończy.

Próbowałem wgrać ROM do telefonu na wersję GT-S6500D (bo taką zakupiłem) a tutaj niespodzianka, wyskoczył błąd informujący o tym, że numer modelu się nie zgadza, sprawdziłem i bardzo zadziwiającym faktem jest,  że wszędzie w papierach oraz pod baterią, mam napisany model "GT-S6500D", natomiast po wejściu do Download Mode w wierszu "PRODUCT" mam napisane "GT-S6500" (bez literki D). No ale dobra, jak chciał tak zrobiłem, wgrałem ROM na GT-S6500 i niby działa, bo nie zawiesza się na logu Samsung tylko idzie dalej. Ale zawiesza się moment później, na jakimś błędzie Recovery, gdzie otwiera się instalator Android'a i nagle błąd:
 

 

Failed to mount /cache (no such file or directory)

Can't mount /cache/recovery/command

Failed to mount /system (no such file or directory)

No dziwne, jeszcze się z tym nie spotkałem, ale dobra, chciałem zrobić tak jak piszą, "wejdź w recovery i zrób wipy", ok, próbuję, VOL+HOME+POWER i... Włącza się komunikat "RAMDUMP ARM9". Hmm.. myślę, wgram ClockWorkMod'a może pomoże. Wgrałem... Uruchamiam... RAMDUMP... Próbuję jakąś paczką "live recovery" (czy jakoś tak - ma za zadanie zainstalować recovery na telefonie i od razu je włączyć), zainstalowało... Czekam... Włączyło się... uff... Próbuję wgrać CyanogenMod'a z karty SD, błąd:

 

Failed to mount /sdcard

... Trudno, wgrywam znowu standardowy ROM, Recovery na nim dalej nie startuje, zamiast tego RAMDUMP, zatrzymuje się na instalatorze... I teraz jestem tu, o to koniec mojej historii.

Szukałem, znalazłem dużo, ale jednak za mało. Zdarzał się sam RAMDUMP, zalecali SuperUser.apk (nie mogę wgrać nie startuje system), zdarzał się Failed Load, zalecają Wipy (Recovery nie startuje)... I gdy już spróbowałem wszystkich tych porad... Nic nie zadziałało... Czas na pytania:

  1. Na początku chciałbym wiedzieć (z ciekawości) jak to możliwe, że przed serwisem miałem S6500D a teraz mam S6500.
  2. Jak naprawić, aby zamiast RAMDUMP'a ładowało się Recovery.
  3. Jakie jest zastosowanie RAMDUMP'a, bo Odin pod tym trybem mi nie znajduje telefonu :?
  4. Jak naprawić tego "klamota", aby znów działał, albo przynajmniej "dostatecznie chodził"?
  5. Co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania?

Domyślam się, że odpowiedź zbytnio prosta nie będzie, ale byłbym bardzo wdzięczny, gdyby mi ktoś coś doradził, bo mi po dwóch dniach pomysły się skończyły :/

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A próbowałeś najpierw zainstalować Stock system?

Potem powtórzyć wszystkie operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpowiem na pytania:

1. Producent wgrał złe oprogramowanie sterujące.

2. Nie wiem

3. Oczyszcza pamięć RAM kompletnie

4. Odeślij do serwisu i powiedz że wgrali zły soft

5. Właśnie to że soft nie zgadza się z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj podłączyć telefon pod port USB (oczywiście uprzednio go wyłącz)

Jeżeli zawibruje (co jest oczywiste) Volume UP + Power

 

W tedy zobacz czy nie zniknie ci ten błąd z pamięcią ram.

Niektórym to pomaga - Oczywiście kombinuj z przyciskami.

 

Środek na to jakiś zawsze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up Co zrobi i tak nie wystartuje. Soft jest wgrany na wersję z NFC. Więc cokolwiek zrobi telefon złapie bootloopa bo nie może znaleźć i włączyć moduł NFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A tak spytam kolege.

Czy Ci zrobili co kolwiek w serwisie?

Jeżeli płaciłeś to robili. Jeżeli oddali ci przekreśloną gwarancję- to nic nie robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego.

Ja czekam na wypowiedz użytkownika.

Ty nie łap mnie za słówka.

Wiesz co robią w serwisie? Włączają tryb DOWNLAOD i sprawdzają licznik.

Jak widzą nabicia - nic nie robią.

Tak sam sie załatwiłem Galaxy Ace 2. Mi nic nie zrobili. Oddali telefon w takim stanie jak go im dałem.

W tedy jak odwali, to zapytali czy chce naprawę pogwarancyjną. Podziękowałem.

On nie napisał, że chciał naprawy.

Prawdopodobnie podładowali telefon. Jak ci mogą oddać telefon w połowie działający? Serwis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem że czekasz na jego odpowiedź ale pewnie było to tak:

Poszedł do operatora i oddał telefon na gwarancję

Samsung zobaczył że telefon nie pali więc awaryjnie wgrali soft sterujący(jest taka możliwość specjalnym kablem i softem, wiem bo takie rzeczy robiłem na moim mini 2)

Potem zobaczyli że ma nabitą flagę

Więc zapytali go czy chce naprawy pogwarancyjnej(oczywiście za ładną zapłatą)

Odpowiedział że nie

Więc go odesłali

 

Sądzę że nie będą na chama jeszcze mu soft wywalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolega Saddev dobrze pisze, z tym że z tym licznikiem różnie bywa, bo telefon byl dwa razy na gwarancji:

pierwszy raz miałem nabity licznik, ale oprogramowanie oficjalne, naprawili telefon i odesłali, ale za drugim razem było tak że miałem CM10.1 a telefon wgl nie startował, więc widocznie tak jak kolega Saddev napisał, Wgrali zły soft zobaczyli licznik (nabity i opisujący nieoficjalną wersję) odesłali z powiadomieniem czy nie chcę naprawy płatnej. Odrzuciłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności