Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jak naprawić Status 7 Installation aborted


ryoPL

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie jedna osoba spotkała się z problemem podczas instalacji "Status 7 Installation aborted"

post-11237-0-44490800-1397570091.jpg

 

Jak to naprawić?

Najlepiej jest zmienić CWM, jednak można to naprawić bez zmiany.

 

Co będzie potrzebne:

-komputer

-Programy Notepad++ oraz Winrar.

 

Jeżeli posiadamy w/w:

Zanim zaczniesz upewnij się że rom który wgrywasz jest na twój telefon!

1.Otwieramy rom (.zip) i wchodzimy w META_INF > COM > GOOGLE > ANDROID.

2.Następnie wypakowujemy plik "updater-script".

3.Otwieramy plik za pomocą Notepad++.

4.Zaznaczamy tekst od "assert..." do pierwszego znaku I usuwamy go . (możliwe że jest ich więcej, tyle aby text się zaczynał od "mount" lub podobnie)

5.Zapisujemy plik.

6.Podmieniamy oryginał w archiwum i kopiujemy na karte sd.

7.Cieszymy się instalującym się rom'em.

 

Tak wygląda naprawiony rom:

post-11237-1397655389,9941.jpg

 

Jeżeli rom jest dla twojego telefonu nie powinno być problemu na 99%

Jednak jak rom nie jest dla twojego telefonu możemy go ciężko uceglić!

Jest to bardzo ryzykowna metoda i może wiązać się z ogromnymi szkodami.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

Czy usunąłeś cały tekst od "assert..." do pierwszego znaku ; z nim włącznie?

Status 6 wskazuje na błąd skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak...

 

1.Wgranie org obrazu kończy się komunikatem Instalation aborted (status 7) - po dłuższym myśleniu.

 

2.Wgranie zmodyfikowanego obrazu kończy się komunikatem Instalation aborted (status 6) - już na samym początku.

 

http://www34.zippyshare.com/v/27588780/file.html - daje edytowany plik w celu sprawdzenia czy jest na 100% dobrze zmieniony.

 

3.Wgranie recovery philz touch 6.00.8 kończy się tym, że recovery nie ładuje się wcale.

 

4.Próbowałem już wgrywać przez recovery clockwork 5.0.2.0 i 4ext Touch.

 

Proszę o rady.


EDIT : Problem rozwiązany wgrałem TWRP i poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11237-1397655389,9941_thumb.jpg

Nie był poprawnie przerobiony, tu głównie chodzi by ani jednego getprop...itd na początku nie było

getprop zbiera dane na temat urządzenia, jeżeli coś mu się nie zgadza, lub nie może osiągnąć to wywala status 7 "I tak to właśnie działa!"

Załączam screen jak wygląda poprawiony. 

Xperia M Tapatalkiem wysłała :]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź, w sumie usunąłem do pierwszego znaku ";" jak w opisie, a jednak w tym przypadku po tym były jeszcze dwa takie koło siebie na końcu ";" ;) Przydało by się zmienić treść pkt.4 ;) Warto też dodać to recovery na forum, bo nie wiem czy macie:

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407582524

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w wiekszosci romów getprop'y kończy ;, ale jak jest więcej to inna sytuacja. Aby nie było wątpliwości załączyłem screen do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

assert - sprawdzenie. W przypadku updatescript najczęściej jest to sprawdzenie, czy parametr z build.prop jest "jakiś" - jeśli tak -> przechodzi dalej, jeśli nie -> stopuje instalacje gdyż nie jest rom wykonany na ten telefon.

mount - "Zamontowanie" - Np zamontowanie (możliwość korzystania z:) systemu metodą EXT4.

 

Różnica pomiędzy nimi wydaje mi się że jest ogromna, a zapomnotwanie FALSE (bo tak wychodzi z assert'a) nie wróży nic dobrego.


Bo w wiekszosci romów getprop'y kończy ;

Jeśli mowa o assert(get_prop(cos) == bla bla .... )); to średnik zawsze jest, inaczej Status 6 nas mile zaskoczy   <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest wyraźnie napisane żeby sprawdzić czy rom jest pod nasz telefon.

Tym sposobem pozbyłem się Status 7 przy instalacji CM10 na Fusion'ie w Neo V, więc jako że przetestowałem to i działa to jest to dodane.

Jeżeli nie walniemy złego romu to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Jestem zielony jak zaba w temacie androida - chcialem sobie poinstalowac troche appsow i.... Tu zaczyna sie moja historia:

Telefon kupilem z retaila i ma zainstalowany Mokee open source cos tam cos tam. Android wersja 4.2.2 (Telefon Motorola xt912). Wszystkie metody aktualizacji ROM przeczytalem - probowalem recovery i wgrywanie romu tam - zawsze ten sam komunikat.... instalation aborted.

Trafilem w koncu na instalacje (chyba fastboot) i wyczytalem madre  E: error in /ext/cm-11-20140729-NIGHTLY-spider.zip    (Status 6)
 

w pliku updater-Script jedyna wzmianke o getprop znalazlem w jednej z linii: (.../system/bin/getenforce", "/system/bin/getevent",

        "/system/bin/getprop", "/system/bin/getsebool",) i nie mam pojecia czy tak ma byc.
 
Ludzie - pomozcie - google play nie chce sie uruchomic (nie widzi urzadzenia), ROM sie nie chce wgrac...
ANDROID mial byc fajny a strzeli mnie niedlugo cos z jasnego nieba.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałem wgrać snapshota m9 z http://download.cyanogenmod.org/?device=endeavoru&type=  dla ONE X i mam podobny problem jak w temacie. Plik updater-script zaczyna sie tak:

 
1)assert(getprop("ro.product.device") == "endeavoru" || getprop("ro.build.product") == "endeavoru" || abort("This package is for \"endeavoru\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".") ;);
2)assert(getprop("ro.bootloader") == "1.28.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.31.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.33.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.36.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.39.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.72.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.73.0000");
3)mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/sdhci-tegra.3/by-name/UDA", "/data");
4)package_extract_file("system/bin/otasigcheck.sh", "/tmp/otasigcheck.sh");
5)package_extract_file("META-INF/org/cyanogenmod/releasekey", "/tmp/releasekey");
 
oznaczylem 5 pierwszych linijek i stąd moje pytanie, co dokładnie mam usunąć, bo 2 pierwsze zaczynają sie od "assert" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
assert(getprop("ro.product.device") == "endeavoru" || getprop("ro.build.product") == "endeavoru" || abort("This package is for \"endeavoru\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".") ;);assert(getprop("ro.bootloader") == "1.28.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.31.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.33.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.36.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.39.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.72.0000" || getprop("ro.bootloader") == "1.73.0000");mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/sdhci-tegra.3/by-name/UDA", "/data");package_extract_file("system/bin/otasigcheck.sh", "/tmp/otasigcheck.sh");package_extract_file("META-INF/org/cyanogenmod/releasekey", "/tmp/releasekey");

Zamień na 

mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/sdhci-tegra.3/by-name/UDA", "/data");package_extract_file("system/bin/otasigcheck.sh", "/tmp/otasigcheck.sh");package_extract_file("META-INF/org/cyanogenmod/releasekey", "/tmp/releasekey");

Dodatkowo - chcę podkreślić że status 7 nie zawsze oznacza błąd z złą nazwą w build prop. ostatnio instalując KK na Swojego L5 również miałem status 7. w tym przypadku - błąd oznaczał fakt, że mój kernel/recovery nie było przystosowane do konkretnej funkcji w instalatorze (set_meta_data) można wywnioskować ,że błąd oznacza problem po stronie telefonu względem pliku uptade-script 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mój pierwszy zapis roota:

 

assert(getprop("ro.product.device") == "GT-S5830" ||
       getprop("ro.build.product") == "GT-S5830"  ||
       getprop("ro.product.device") == "GT-S5570" ||
       getprop("ro.build.product") == "GT-S5570"  ||
       getprop("ro.product.device") == "GT-S5670" ||
       getprop("ro.product.product") == "GT-S5670"||
       getprop("ro.product.device") == "GT-B7510" ||
       getprop("ro.product.product") == "GT-B7510"
       );
show_progress(0.100000, 0);
show_progress(0.500000, 0);
# format("MTD", "system");
#mount("MTD", "system", "/system");
package_extract_dir("system", "/system");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/sqlite3");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/su-v1");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/su-v2");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/su-v3");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/su");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/sh");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/busybox");
#unmount("/system");
 

wsykoczył mi po nim status 7

mój drugi zapis(zmieniony)

 

#mount("MTD", "system", "/system");
package_extract_dir("system", "/system");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/sqlite3");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/su-v1");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/su-v2");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/su-v3");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/su");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/sh");
set_perm(0, 0, 04755, "/system/xbin/busybox");
#unmount("/system");

 

wyskoczył mi status 6

Co zrobiłem źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cm nie można wgrać flashtoolem. Po tej operacji w wiekszości sytuacjach powinno pomóc i usunąć sprawdzanie które powoduje status 7. Najwyraźniej albo źle usunąłeś zostawiając, albo znajduje się gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności