Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia M] Pełny root w 4.3 na zablokowany BL


Grzegorz Mrózek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
na xda pojawił się temat, w którym mbc07 wyjaśnia jak przeprowadzić aktualizację z 4.1.2/4.2.2, aby uzyskać pełnego roota na wersji 4.3.

Proszę dokładnie przeczytać instrukcję. Sprawdziłem na Xperii M single od Orange z LB i działa doskonale.

Wymagania:
FlashTool i plik FTF z wersją 4.3 do zaktualizowania naszej Xperii M.
Telefon z wersją 4.1.2/4.2.2 z pełnym rootem. Jeśli już zaktualizowałeś do 4.3, to przykro mi, będziesz musiał zainstalować wersję 4.1.2/4.2.2 i zrootować. Koniecznie, bez wyjątków!
Co najmniej 1.5GB wolnej przestrzeni w pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej. Jeśli nie masz tyle miejsca, to Twój telefon nie zostanie zaktualizowany i telefon zostanie nietknięty.
Upewnij się, że masz pełnego roota po to, aby telefon w trakcie montowania systemu do zapisu, nie zresetował się. Ta metoda, jeśli nie masz pełnego roota, spowoduje restart telefonu w trakcie procedury i bootloopa.
Aktualnie skrypt działa tylko na Windowsie, autor stara się opracować wersję na Linuksa.

Pobierz


Instalacja:
Zanim cokolwiek zaczniemy mieszać z telefonem potrzebujemy wyciągnąć plik system.ext4 z nowego ROMu.
Otwórz plik FTF jakimś archiwizatorem np. WinRAR lub 7zip i wypakuj gdzieś system.sin.
Uruchom FlashToola, wybierz "Tools, Sin Editor" , wskaż wypakowany system.sin i kliknij "Extract Data". Otrzymasz po 5-10 minutach plik system.ext4 w tym samym folderze co system.sin.


Przechodzimy do instalacji ROMu:
Ściągnąć załączony do tematu na xda plik zip i wypakuj go.
Przenieś plik system.ext4 do wypakowanego zipa, obok pliku root.bat.
Otwórz root.bat i wykonuj wszystko według instrukcji. Nie martwcie się, może to trwać z 10 minut i telefon będzie zablokowany na ten czas.
Po zakończeniu, skrypt powie Ci, że Twój telefon teraz jest zamrożony i jest to normalne. Teraz powinieneś odłączyć telefon i wyciągnąć/włożyć baterię. Pod żadnym pozorem nie uruchamiaj telefonu! Jeśli to zrobisz spowodujesz bootloopa!
Otwórz FlashToola i zflashuj cały system 4.3 z wyjątkiem system (wskaż exclude system), jeśli zapomnisz o tym, to stracisz roota. Od siebie dodaję, że dobrym zwyczajem przy zmianie ROMu jest wyczyszczenie Cache (wipe cache), co można uczynić we FlashToolu. Wipe data nie jest konieczny i ja sam tego nie robiłem, dzięki temu mam zachowane aplikacje z poprzedniego systemu.
Po zakończonym flashowaniu odłącz USB i uruchom ponownie telefon. Jeśli wszystko poszło ok, powinieneś mieć roota na systemie 4.3.


Link do xda: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51730927&postcount=1

Powodzenia!

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności