Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[4.3][LB&UB]Root'ujemy stock Xperii SP


Zender

Rekomendowane odpowiedzi


Sposób na zablokowany bootloader! Na odblokowanym także zadziała, jakby co ;)



 

Wstęp

 

Ponieważ nie ma sposobu ROOT'a na zablokowany bootloader, użytkownik @quetzalcoatl2435 postanowił ten sposób nam udostępnić. W końcu jest sposób na zablokowany bootloader, idę kręcić film :E

 

Wymagania:

 

- Sony Xperia SP - będziesz musiał wrócić do stock 4.1.2 i zrobić na nim ROOT'a (chyba, że już masz na 4.3, to nie musisz)


- Sony PC Companion

- Flashtool





- 4.3 stock FTF

 

Instalacja:

 

1) Musisz pobrać stock'owy 4.3 - oczywiście plik FTF (znajdziesz na forum)

2) Użyj tej instrukcji do wyodrębnienia folderu systemowego z pliku FTF, ale zatrzymaj się na punkcie 9.

3) Przejdź do folderu "bin" i usuń wszystkie pliki co mają mniej niż 10 bajtów. Są to takie nie potrzebne symlinki.

4) Wypakuj pobrany wcześniej META-INF.zip wypakuj obok folderu systemowego

5) Powinieneś mieć dwa foldery - system oraz META-INF

6) Wypakuj su + busybox binaries do system/xbin

7) Teraz zaznacz te dwa foldery i używając WINRARA skompresuj do paczki .zip (normalna kompresja)

8) Gratulacje! Właśnie zrobiłeś czysty stockowy ROM z ROOT'em, który jest od razu po instalacji ;)

9) Przenieś stworzony plik .zip na kartę SD

10) Wejdź w CWM

11) Zrób "Wipe Cache", dalvik cache, Wipe Data (Wipe Data nie wymagane jeśli jesteś na 4.3)

12) Install .zip from sdcard (instalujesz .zip)

13) Teraz zainstaluj SuperSU.zip, żeby ROOT działał ;)

14) Power OFF

15) Sflashuj kernel .266 (ftf) używając flashtoola

16) Włącz telefon.

17) Masz ROOT'a na Stock ROM'ie!

 

Filmik:

 

Wkrótce

 


 

Uwaga! Jeśli nie chce Ci się tworzyć własnego firmware, masz tutaj gotowy: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=51112962, wtedy robisz instrukcję od punktu 9 ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i dobrze rozumiesz kolego.

Sęk w tym, ze system 4.3 jest lepiej zabezpieczony. Dlatego trzeba wgrać cusom kernel (który ma w sobie CWM) i przez te CWM trzeba wgrać plik root.

Jeżeli odpalisz telefon na tym CWM, to złapiesz bootlopa. Z tego wzlędu, iż ten kernel jest niezgodny z wersją systemu.

Dlatego, po wgraniu plików root trzeba wgrać stock kernel.

Czyli zostaje ci sam root. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę zacząć od kernela z CWM, tylko szukam szukam i bez efektu, poszedłem po linku w pierwszym poście i trafiłem tylko do "do wgrania CWM potrzebujesz Root" poza tym mój firmware to 12.1.A.1.201 (z brandem orange) a tutaj widzę kernela z 266, da sie to sparowac czy najpierw musze zrobić debranding?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już to sobie poukładałem, zrobiłem kilka eksperymentów, okazało się że mając roota na 4.3 12.1.A.0.266 i aktualizując do 12.1.A.1.201 przez OTA (wifi) tego roota tracę, jest jakiś sposób żeby przejsć na 201 bez straty roota czy jedyna opcja to pozostać na 266 a aktualizację ukryć żeby nie drażniła?


no i czar prysł, jak dotąd roota na 266 udało mi się osiągnąć rootujac 4.1.2 i aktualizując przez wifi do 12.1.A.0.266, kolejna aktualizacja przez wifi do 12.1.A.1.201 usuneła roota, sposobem opisanym w pierwszym poście niestety coś nie wychodzi, do momentu power off wszystko gra później cos jest nie tak bo po wgraniu kernela 266 (piorun -> flascmode -> kernel 266) telefon dłużej startuje (zrozumiałe po wgraniu nowego softu) ale uruchamia sie bez cwm ibez roota, gdzie jest błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny raz klapa, z karty instaluję Stock FirmWare CE 1 Pre-Rooted pobrany z linku na końcu pierwszego postu (próbowałem zrobić swój ale coś nie wychodzi) po zaistalowaniu firmware.zip i supersu.zip robię power off i wgrywam kernela 266 również z linku podanego w pierwszym poście. po włączeniu nie ma ani cwm ani roota (binaria su nie sa zainstalowane) jakiś pomysł?


uff w końcu sukces. ostatecznie znalazłem inny firmware oparty na 201 czyli najnowszej wersji andka 4.3. Zassałem go stąd

 

 

 

(sorki za niewykorzystanie odnośnika ale nie chce współpracować)

 

Metoda instalacji jest niemal identyczna jak ta opisana w pierwszym poście tego wątku. Różnica polega na tym,że po instalacji zip-ów z karty SD nie trzeba flashować kernela (jest on już w romie.zip) i wystarczy power off a potem włączyć telefon. U mnie trzeba było jeszcze raz uruchomić CWM i zainstalować supersu.zip (z drugiego postu we wskazanym watku) jeszcze raz bez wipe. I znów power off, włączyć telefon i cieszyć sie najnowszą wersją zrootowanego softu, choć jest on troche zmodyfikowany i może nie wszystkim przypaść do gustu.

 

Powodzenia.

 

P.S. Moja Xperia SP ma zablokowany bootloader (myślę, że to istotna informacja)

Edytowane przez Płaski Bolo
nie reklamujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś pisał w profilu... jaka masz sieć, to było by to jasne.

Pro po ten poradnik pisał ten sam autor co na tamtym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zwróciłem uwagi na autora, najważniejsze że się udało, być może i tym sposobem powyżej by się udało gdyby powtórzyć instalację superus. Ale po trzech dniach walki nie mam już siły tego sprawdzać i zostaję przy tym co jest.

 

Sorki za reklamę już się poprawiłem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty z dodatkową blokadą możesz zrobić root i CWM

I możesz wgrać rom na bazie stocka

są takie oznaczenia jak LB - Locked bootloader i UB - unlocked bootloader

 

Takie romy możesz wgrywać.

Zawsze możesz pobrać starszą wersje systemu i ją zrootować, bez potrzebny bawienia się w/w metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności