Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[GoClever Quantum 4] Nie działający telefon


MystiX

Pytanie

Dziś przez przypadek odinstalowałem aplikacje com.android.mediatek... :unsure: przy użyciu ROOT App Delete, (o którym w tym temacie: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/641-poradnik-jak-usun%C4%85%C4%87-aplikacje-systemowe/)

 

Natychmiast wyskoczyły mi komunikaty: Niestety aplikacja została zatrzymana albo zamknięta, coś w tym stylu, :wacko: i tak kilka tych komunikatów jeden po drugim. Najpierw wyłączyła mi się ta apka później ekran gł. no i wszystko zaczęło się wyłączać po kolei to zablokowałem ekran i jak chciałem odblokować ponownie to telefon nie reagował  :blink: , po prostu ekran był ciągle wyłączony, więc wyjąłem baterie i włożyłem ponownie następnie włączyłem telefon. 

Gdy już to zrobiłem to pokazało mi się tylko logo oraz napis LOADING... (jak przy każdym uruchomianiu) ale dodatkowo telefon mi wibrował co parę sekund a telefon się nie włączał. Ponownie wyjąłem baterie, tym razem włączyłem CWM przy starcie i tam jakoś znalazłem opcje 'format /system' więc wybrałem tę opcje i zaczęło się chyba formatować, po jakimś czasie pojawiła się informacja w wierszu: DONE! Zrestartowałem telefon z nadzieją, że zrobiłem format i wszystko będzie działać, lecz pojawiło mi się tylko logo już bez napisu LOADING... i bez tego wibrowania co chwilę.

 

Tak więc czy można jakoś sformatować moje urządzenie z poziomu komputera (przez USB) lub z CWM albo przywrócić aplikacje którą odinstalowałem czy jakiś unbrick? Niestety byłem głupi i nie zrobiłem sobie kopi zapasowej  <_<  z myślą, że przy instalacji CWM dzieje się to automatycznie.

Telefonu też nie oddam na gwarancje bo mam go z'ROOT'owanego. PROSZĘ O POMOC :excl:  (co mam robić)


Poszukałem trochę ale znalazłem jedynie to: http://[link nie zgodny z regulaminem]/f1050/quantum-4-chyba-pierwszy-brick-w-polsce-x-356428/

i nic nie zrozumiałem (nie wiem o co chodzi z tym adb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czyli, że jeżeli włączę fastboot'a to wtedy będzie możliwe wrzucenie rom'u na telefon (tzn. komputer wykryje wtedy telefon gotowy do wymiany plików)? wole zapytać, żeby znowu nic nie zepsuć no chyba, że gorzej być nie może. (bo inaczej nie moge nic wrzucic na fona i nie mam jak otworzyc folderu z plikami)


:D JEEEEEEEEEEEEEEEEE UDALO MI SIE WYYSWIETLIC PLIKI Z TELEFONU tyl ko teeraz do jakiego folderu wrzucić ROM i czy na karte sd czy pamiec telefonu (bez fastboot mode'a, po prostu podłączyłem usb kiedy miałem włączony CWM i wszedłem w mount USB storage :D)


LUDZIE ! Jest nowina ! 

Naprawiłem telefon :D ! Dzięki temu, że wystarczyło wejśc w CWM, podłączyć telefon(przez USB) i wejść w 'mount USB storage' i właśnie dopiero wtedy komputer wykrył i otworzył mi i kartę sd i talefon :D więc wrzuciłem ROM'a (w dodatku już zROOTowanego i z usuniętymi apkami od google i innymi bzdetami) :D A już myślałem, że telefon jest spisany na straty tzn. bede musiał go oddać do gwarancji a tam mi jej nie uznaja przez tego CWM czy ROOT'a. 

WIEELKIE DZIĘKI wam wszystkim za pomoc :D (temat zamykam) :D:D:D:D:D:D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj przez Odin'a wgrać stockowy ROM ja miałem podobnie tylko usunąłem plik, który podmienia pamięci i gdy zresetowałem telefon nie włączał się tylko było logo CM ale wgrałem stockowy ROM i wszystko dobrze, może u Ciebie też zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Goclever Quantum 4

 

A to przez przypadek usunąłem bo dotknąłem niechcący ekranu na tej pozycji gdzie była ta apka :o  i w dodatku jeszcze to potwierdziłem <_< (też przypadkowo) zamiast anulować. :( Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no tak tylko, że jest jeszcze jeden problem bo komputer nie wykrywa karty pamięci w telefonie ani nawet samej pamięci telefonu. Jest tylko informacja, że urządzenie jest podłączone ale jak wchodzę w komputer to nie ma żadnej ikony z nośnikami i nie dlatego nie mam jak wejść w folder z plikami na karcie czy telefonie. (może da się jakimś innym sposobem otworzyć folder z kartą pamięci albo z telefonem?) samą karte już próbowałem do lapka włożyć ale nic się nie stało, też nie odczytało mi jej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już próbowałem. Może w ustawieniach usb w telefonie miałem coś ustawione zanim zepsułem telefon i to zostało zapamiętane ale teraz już sobie nic nie poustawiam. 

Może przez ADB da się wrzucić jakiś plik na telefon albo coś z ustawieniami telefonu zrobić? (skoro komputer nie może odczytać telfonu). Wiem ze ADB służy do grzebania w telefonie ale nie wiem co to jest dokladnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

z doświadczenia wiem żeby ostrożnie bawić się z aplikacjami i ich modyfikacjami których nazwa pakietu zaczyna się od com.android.*

 


włączyłem CWM przy starcie i tam jakoś znalazłem opcje 'format /system' więc wybrałem tę opcje i zaczęło się chyba formatować, po jakimś czasie pojawiła się informacja w wierszu: DONE! Zrestartowałem telefon z nadzieją, że zrobiłem format i wszystko będzie działać, lecz pojawiło mi się tylko logo już bez napisu LOADING... i bez tego wibrowania co chwilę.

 

Na przyszłość polecam zapoznać się ze znaczeniem terminu FORMAT. Usunąłeś folder system. Gratuluje.

 


Może przez ADB da się wrzucić jakiś plik na telefon albo coś z ustawieniami telefonu zrobić?

Jak już masz obraz systemu możesz sflashować go przez fastboot'a.

 

Napisałeś w dziale CM - jest jakaś paczka z jakimkolwiek romem na Twoje urządzenie? Zainstaluj ją.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności