Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Xperia x10 mini pro. Łamanie bootloadera.


Grzesiek95112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W tym poradniku opiszę, jak złamać bootloader w Sony Ericsson Xperia x10 mini pro
 

UWAGA

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.


Po co łamać?
Aby zwiększyć możliwości telefonu można wgrywać custom ROMy, oraz custom kernele. Aby zmienić kernel trzeba mieć zlamany bootloader.

Co musisz wiedzieć?
Jeśli w telefonie był łamany simlock, lepiej nie łamać bootloadera, bo można uceglić telefon. Jeśli masz złamany simlock programem s1Tool2 lub fabrycznie, nie powinno się nic stać.
Najlepiej ściągnięte pliki w całości wypakuj do jednego folderu.

Wymagania:

  • Wyłączony antywirus
  • Komputer, który Cię nie zawiedzie
  • Oryginalny soft w telefonie
  • Włączone debugowanie USB w telefonie
  • Wgrane sterowniki do telefonu (najlepiej zainstalować SEUSa, PC Companion lub te od flashtoola)
  • Kabel USB
  • s1tool.zip
  • skrypt do łamania bootloadera - msm7227.zip

Sprawdzenie smartphona

  • Wypakuj s1tool i uruchom program
  • W programie naciśnij IDENTIFY
  • Podłącz telefon do komputera z wciśniętym przyciskiem wstecz (powinna się zaświecić dioda LED)
  • Program s1tool powinien wywalić loga:
    Jeśli znajdziesz w logu napis SEMC SIMLOCK CERTIFICATE to możesz złamać bootloader.
    Jeśli znajdziesz w logu napis NOT RECOGNIZED SIMLOCK CERTIFICATE to nie możesz zrobić tego darmowymi sposobami.

Proces łamania bootloadera:

  • Włączony telefon z włączonym debugowaniem USB podepnij do komputera
  • Uruchom plik msm7227_semc i wciśnij dowolny klawisz
  • Nie dotykaj telefonu, komputera, kabla USB w czasie łamania bootloadera (najlepiej odejdź od kompa :D )
    W czasie łamania bootloadera telefon moze się zrestartować kilka razy
  • Powinien zostać wyświetlony log. Naciśnij dowolny klawisz, telefon powinien się zrestartować.

Gotowe. Jeśli telefon się nie uruchamia, to znaczy, że go ucegliłeś.

Poprawność złamania bootloadera:

  • Wykonaj punkty 1-3 ze sprawdzania smartphona
  • Program tak jak wcześniej powinien wyświetlić log.
    Nas interesuje takie coś jak: x8A029
    Jeśli x to małe r - bootloader złamany poprawnie
    Jeśli x to duźe R - bootloader źle złamany
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam mam pytanie odnosnie wgrywania softu na x10 mini pro czy jesli mam telefon po dacie ktora jest opisana w poradniku i jesli zlamie boota to co wtedy czy mozna naprawic fona seusem lub jakims innym programem np flash??

moja wersja to 11w31 s1tool pokazal SEMC SIMLOCK CERTIFICATE czy ktos juz probowal tego czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd. To dotyczy tylko X8. Jeśli pokazał SEMC SIMLOCK CERTIFICATE, to możesz łamać.

Jeśłi coś będzie nie tak, to SEUSem nie naprawisz, ponieważ komputer nie wykryje telefonu z uszkodzonym bootloaderem. W razie czego telefon idzie wymienić naprawiając boxem(okolo 50 zł) lub wymienić płytę główną.

Jeśli wszystko zrobisz dobrze, to powinien Ci się bootloader zlamać poprawnie. Najlepiej mieć do tego pewny komputer, który się nie zawiesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności odinstaluj sterowniki i wszystkie programy typu SEUS. Ściągnij najnowszą wersję flash toola jeszcze raz i zainstaluj sterowniki znajdujące się w środku flash toola. Jeśli nadal nie zadziała, to zainstaluj PC Companion. Programy najlepiej odinstaluj w dodaj lub usuń programy. Co dokładnie wyskakuje w tym błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alle brutalnie... wystarczylo napisac ze sprawa cie troche przerosla :)

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Program tak jak wcześniej powinien wyświetlić log.

Nas interesuje takie coś jak: x8A029

Jeśli x to małe r - bootloader złamany poprawnie

Jeśli x to duźe R - bootloader źle złamany

Ta część jest interesująca - możesz podać jak wygląda u ciebie??

po za tym specjalistą nie jestem ale:

PLEASE ATTACH TURNED OFF PHONE NOW

To chyba prośba o wyłączenie telefonu :D

GG translator: PROSZĘ DOŁĄCZYĆ wyłączony telefonie teraz / Proszę podłączyć wyłączony telefon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie sa zrobione wszystkie wipy ? Ew. Ponownie trzeba wgrac rom (lub rom nie obsluguje twojego sima)

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj a mam pytanie,czy na innym romie niż ten oryginalny mogę zablokowac bootloadera?

dobra,już jakoś sobie poradziłem metodą prób i błędów.Dziekuje bardzo! Bardzo pomocne i przydatne forum,zeby nie ono nie skusilbym sie na ingerencje w moja x10mpro:D

Edytowane przez patyczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) nie wiem co ma na celu zablokowanie bootloadera. Ale nie moje to zmartwienie :)

Wysłane z mojego HTC Vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Siema ,ja ma zwykłą Xperie x10 ,bez mini ,ani mini pro. Data produkcji to 10W45. Czy mogę skorzystać z tego poradnika w celu złamania bootloadera? Mam roota i s1tool pokazał SEMC SIMLOCK CERTIFICATE . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności