Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Oryginalny ROM plus Recovery


theboo

Pytanie

Cześć!

Na początku muszę się przyznać iż mimo sporej wiedzy informatycznej miałem podobne przejścia (cyrk!) jak użytkownik smiglo24 w tych tematach. Fajnie że to się zachowało bo pewnie niejeden kombinator z tego skorzysta.

Co do tej pory zrobiłem:

- próba uaktualnienia oficjalną aplikacją (liczyłem na androida 2.3) z tej strony niestety pokazało że nie ma żadnej aktualizacji (na telefonie był polski soft, z polskiego Orange android 2.2.2 - z racji tego że launcher jest paskudny zacząłem kombinować dalej)

- próbowałem zrobić roota najpierw używając Gingerbreak'a (nie zadziałał wcale) a później SuperOneClick 2.2 i 2.3.3 - te nie wykrywały modelu telefonu i twierdziły że soft ma już roota. wydaje mi się że winą były sterowniki zainstalowane z oficjalnego oprogramowania alcatela. niestety ręczna podmiana sterowników nie pomagała, ale pomogła zmiana PC :P na innym kompie poszło gładko na SuperOneClick 2.2

- po uzyskaniu roota - wgrywam recovery przez ROM Managera

- reboot do recovery i robię pełny wipe i backup softu

- następnie chciałem wrzucić androida 2.3 z tego tematu - niestety nie uruchamia się - chyba jest to wina niezgodnego bootloadera - chyba ten soft można wrzucić jedynie to wersji Move która oficjalnie ma już androida 2.3 (poprawcie mnie jeśli się mylę)

- postanowiłem wrzucić soft z backupu i modyfikować go ręcznie - NIESTETY ten już się nie uruchamia :|

W poszukiwaniu rozwiązania trafiłem na TEN temat. Jednak nie wszystko rozumiem. wrzucając recovery uniemożliwiłem start oficjalnego ROMu? W międzyczasie wrzuciłem TEN soft i chciałem spróbować wrzucić 'podpisany' recovery za pomocą programu RecoveryManager_v0.37b.apk. Niestety okazało się że ten program (albo wcale, albo na tym ROMie) nie działa :(

Bardzo was proszę o wskazówki jak można by przywrócić oryginalny ROM którego kopię posiadam (niestety z wgranym już recovery :/). Co było w tym obszarze pamięci przed wgraniem recovery? Jak wrzucić ten 'podpisany' recovery żeby oryginalny ROM się odpalał?

Szczerze wolałbym wywalić launcher i wszystkie programy operatora z oryginalnego ROMu niż z tego zmodyfikowanego (nie działa przycisk facebook, automatyczna jasność wyświetlacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to aloisy miał racje na temat niepotrzebnego wipe przed backupem. Nie wiedzialem, że full wipe czyści ten custpack :D

Co do folderu, to szkoda, że go nie masz (przydałby się, można by było zrobić paczkę spolszczającą stocka 2.2.2). Jeśli znajdziesz stocka z językiem polskim, to proszę daj znać (przyda się innym) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam posiadam 908F z orange jesli potrzebny ci soft org. to napisz mi co i jak mam zrobić by zgrać kopie.

Liczę że odratujesz swój telefon i uda ci sie wgrać nowszy soft i podzielisz sie tym z nami.

z chęcią bym skorzystał, nadal nie mam obsługi facebookowego przycisku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam posiadam 908F z orange jesli potrzebny ci soft org. to napisz mi co i jak mam zrobić by zgrać kopie.

Liczę że odratujesz swój telefon i uda ci sie wgrać nowszy soft i podzielisz sie tym z nami.

Udało Ci się zrobić backup oryginalnego Romu z Orange? Edytowane przez aloisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telefon zrotowany poprzez SuperOneClick.

Usunięte apk Facebook.

Programu żadnego nie instalowałem do recovery i dlatego pytam co i jak bo nie wiem , korzystałem tylko kiedyś z org recovery (Power+volup).

Czyli jestem na etapie zerowym  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zainstaluj Recovery z tego linku :

 

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/275-clockworkmod-recovery-5/

 

wchodzisz jak do zwykłego -> Tam wykonujesz Backup przez Backup i restore. Na SD w  /clockowrdmod/backups/ masz folder z tym backupem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za link.

Robię według ww opisu:

Instalacja : (Wymaga Sterowników Fastboot!) Wyłączony telefon podłączamy do kompa trzymając klawisz VOL- (Fastboot) Włączamy cmd i wpisujemy

cd Sciezka:AndroidSkdplatform-tools

 

a dostaje odpowiedz:

 

http://s13.replik.pl/prev/6SYX0Oj-4Q/1.png

 

Jak pisałem jestem laikiem wiec proszę o pomoc co robię nie tak?

 

Ok chyba niby wgrałem ten plik

http://replik.pl/f/sts/LDdcvPk4OW/ok.png

 

Ale wciskam vol+ i Power i recovery mam nadal to standardowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To u góry już nie ważne, teraz mam taki problem wgrałem niby ten plik

 

 

Ok chyba niby wgrałem ten plik

http://replik.pl/f/sts/LDdcvPk4OW/ok.png

 

Ale wciskam vol+ i Power i recovery mam nadal to standardowe??

 

 

Pliki w folderze mam takie:

http://replik.pl/f/sts/kTy6nGYqAB/ok2.png

 

 

PS zmieniłem komputer na inny i inne foldery mam teraz (windows 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiec tak.

Power+vol nie działa to recovery.

Pobrałem  ze sklepu Play ww program odpaliłem wybrałem opcje Uruchom ponownie w trybie Recovery.

Telefon sie zrestartował zrobiłem backup:

http://replik.pl/f/sts/XI89SxC3sm/dscf3276.JPG

 

Po meni poruszamy sie przyciskami vol ale zatwierdzamy przyciskiem F (a nie jak było napisane w fqu power)

 

 

Teraz pytanie który plik zuploadować (który to backup?) z folderu 

J:\clockworkmod\backup\

 

bo jest ich kilka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

:)

Backup masz na karcie sd w folderze backup, albo cwm recovery. Jeśli jeszcze możesz go gdzieś wrzucić, to możesz uratować wiele telefonów :)

Nie robiłeś full wipe przed backupem? Po zrobieniu backupu możesz spokojnie wgrywać mu ROMy. Dla pewności doradzam jeszcze 2 razy backup zrobić.

Możesz napisać, jakie tam są pliki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cofnij się z tego folderu do clockworkmod\backup i spakuj do zpia lub rara cały folder 2013-04-10.09.46.23. Backup to jest cały ten folder.

 

 


Poproszę o linki czegoś działającego.

Jest na naszym forum kernel od CheQ, CyanogenMod 7, stock i inne. Dział Alcatel ot-908>  Mody & ROMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok folder spakowałem winrarem waga 196mb wiec upload zajmnie z godzinę.

Chciałbym nadmienić że w swoim oprogramowaniu brak apk Facebook nie działa klawisz F, jest zainstalowana apk Superuser.

Mam nadzieje że to w niczym nie przeszkadza w tym org romie.

 

Aha dlaczego polecasz zrobić 2 razy backup?

Co sie z tym wiąże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności