Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia Z1 Compact] Wgrywanie ROOT-a oraz Dual Recvoery na zablokowanym bootloaderze


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Xperia Z1 Compact] Wgrywanie ROOT-a oraz Dual Recvoery na zablokowanym bootloaderze

 

Opis dotyczy słuchawki Sony Xperia Z1 Compact, gdzie macie możliwość zrootowania, oraz wgrania Dual Recvoery.

Oczywiście podczas wgrywania może dojść do uszkodzenia telefonu. Więc robisz to na własne ryzyko.

 

Co będziesz robić?

  • Wgrywał inny Soft
  • Wgrywał ROOT-a
  • Wgrywał CWM/TWRP Recvoery (dual recovery)

Metoda jest trochę skomplikowana, gdyż trzeba skakać po rożnych softach. Ale root pozwoli wam na odblokowanie bootloader-a, oraz wykonanie kopi kluczy DRM.

MUSISZ postępować zgonie z opisem, specjalnie podzieliłem instrukcję na 3 etapy. Ma to pomóc odnaleźć się w procedurach.

Nie denerwuj się, jeżeli telefon będzie uruchamiał się dobre 15 minut- to jest normalne.

Podładuj telefon przynajmniej w 80%!!

 

pobierz.png

instrukcja.png

 

Część 1-wsza

  • Zainstaluj pierw sterowniki USB (które są w PC Caompation)
  • Zainstaluj Flashtool
  • Włącz debugowanie USB w telefonie
  1. Pliki UPDATE-SuperSU (...).zipz1c-43-uk.system.flashable.zip oraz Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip umieść na karcie pamięci
  2. Plik 
  3.  SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf umieść w folderze C:/flashtool/firmwares 
  4. Otwórz program Flashtool
  5. Kliknij na piorun
  6. Następnie wybierz Flashmode
  7. Z listy wybierz ROM (który wrzuciłeś) 
    post-7223-0-65190700-1394053848.png
  8. ​Kliknij Flash, pojawić się powinna animacja jak podłączyć telefon w flashmode
  9. Więc wyłącz telefon
  10. Trzymając klawisz Volume DOWN podłącz go do USB
  11. Flashtool znajdzie telefon i zacznie instalować ROM
  12. Nic nie rób, poczekaj do zakończenia instalacji
  13. Odłącz i uruchom telefon po instalacji. 

Ponownie włącz tryb debugownia USB

  • Jeżeli nie widzisz tej opcji przejdź w Ustawienia/informacje o telefonie/ i klinkij 7 razy na Numer kompilacji
  • W tedy w menu pojawią się opcje programistyczne.
  • Włącz również instalację plików z poza Google Play
  • Następnie przejdź do Łączność Xperia -> Łączność przez USB -> Tryb połączenia USB zmieniamy na Tryb pamięci masowej (MSC)

Część 2-ga.

 

Teraz umieść w C:Flashtool/Firmware plik ftf  C6903_14.1.G.534_ianford10_UK Unbranded.ftf

 

Wykonaj ponowną instalację ROMu, zgodnie w/w instrukcją.

 

Część 3-cia.

 

  1. Po wgraniu włącz telefon, nic nie ruszaj (niech bezie odblokowany ekran
  2. Uruchom Z1C-lockeddualrecovery2.7.80-BETA.installer.zip klikając w install.bat, wybierając opcję trzecią (Installation on unrooted ROM)
  3. Wyłącz telefon trzymając klawisze POWER i Volume UP
  4. Teraz przenieś kolejny plik do C:/Flashtool/firmwares o nazwie D5503_14.2.A.1.114_Generic UK.ftf
  5. Wykonaj procedurę wgrywania softu (jak na początku)
  6. Po instalacji musimy uruchomić telefon w trybie Recovery
  7. Więc wyłączamy telefon
  8. Włączamy i klikamy na Volume  Down, aż pojawi się zielona dioda
  9. Następnie wybieramy w Recovery :
    Wipe /advnced wipe
    :Davlik cache
    :System
    :Cache
    :Data
  10. Teraz zainstalujemy umieszczone pliki (z pierwszej instrukcji)
  11. instalujemy kolejno:
    Flash z1c-43-uk.system.flashable.zip 
    Z1C-lockeddualrecovery2.7.80-BETA.flashable.zip
    UPDATE-SuperSU-v1.(...).zip.
  12. Opcjonalnie znów przechodzimy w Wipe/advanced wipe i czyścimy "cache" 
  13. Teraz wybieramy Reboot
  14. I cieszymy się Zrootowanym Stockiem

 

 

 

xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2634196

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w czesci 3-ciej. Co mam zrobic jesli nie wgralem Z1C-lockeddualrecovery2.7.80-BETA.installer.zip a zrobilem pkt 3.4 i teraz w pkt.8 pojawia mi sie jedynie migajacy napis SONY. Przyciski nie reaguja a dioda nie swieci sie na zielono. Jakie punkty powinienem powtorzyc? Moge cofnac sie do pkt. 3.2 mimo iz wykonalem pkt 3.4? Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz telefon to klikaj na Volume.. aż sie za świeci.. bo jak za późno to zrobisz to nie zdąży się załadować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej  wlasnie mam taki sam  problem  napis  sony  i  nie swiecaca dioda , klikanie volume nic nie daje ....co moge zrobic

 

 

pozdrawiam

 

 

Udalo mi sie zaflashowac  D5503_14.2.A.1.114_Generic UK.ftf, 

 

 

ale wydaje mi sie , ze nie zainstalowal sie recovery Z1C-lockeddualrecovery(...)flashable.zip...

 

 

zadna zielona dioda nie miga przy uruchomieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz patrzeć na telefon.

On powinien "mrugnąć"

W innym trybie - w fastboot [odwrotny klawisz volume] świeci się na niebiesko.

Problem mogą stanowić niezainstalowane sterowniki USB.

Spardź je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Dziś i ja walczyłem z rootem na 4.4.4. Robię wszystko jak w instrukcji, ale na koniec pojawia się tylko napis SONY, znika i pojawia. W trakcie wgrywania Z1C-lockeddualrecovery2.7.80-BETA.installer.zip pojawia się info, że adb is out of date, killing, started sucessfully, ale finalnie komunikat, żeby cieszyć się rootem. PC Companion i sterowniki są zainstalowane.

Gdzie mogę popełniać błąd? Mam Win7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę lepiej,musiałem jeszcze pozabijać adb w menadżerze zadań. Instalacja recorvery zakończyła się tak jak powinna (tak mi się wydaje). Zainstalowałem D5503_14.2.A.1.114_Generic UK.ftf i system się uruchomił, ale bez zielonej diody i podwójnej wibracji. Mam takiego barana/owce na pulpicie. 

 

*********************************************

Czy przy każdej instalacji zaznaczam wipe all? Czy w przypadku urwanych plików system poinformuje mnie, że jest plik jest niekompletny?

***************************************

 

Nie udało się, ale się udało. 

 

Co zrobiłem? Walczyłem kilka godzin, ale za każdym razem miałem bootloop.. Wkurzyłem się i znalzałem sposób z systemem 4.4.3. za pomocą jednego kliknięcia "Root i unroot xperi z1 i z1 compact Androd Kit Kat" i zadziałało. Jednak chciałem mieć dualrecovery i postanowiłem ponownie walczyć, jednak bez skutku. Ściągnąłem oryginalny soft z wątku obok 14.4.A.108 i pomyślałem, że spróbuję tej aplikacji. I się udało, potem wszedłem w recovery i zainstalowałem Z1C-lockeddualrecovery2.8.2-RELEASE.flashable z karty. Tak zdobyłem roota i recovery potrzebne do instalacji CyangenMod 12 (jeszcze muszę odblokować bootloader, a wcześniej kopie kluczy). Po aktualizacji do .157 też wszystko działa.

 

Dlaczego chcę zmienić soft? Bo na 4.4.4 i 4.4.3 mój telefon sam się łączy z internetem mimo, że wyłączyłem transmisję danych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności