Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy Trend Plus GT-S7580 ] ROOT i wgrywanie CWM


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Galaxy Trend Plus GT-S7580 ] ROOT i wgrywanie CWM 

 

Poradnik dla właścicieli Galaxy Trend Plus.

Wszelkie modyfikacje robicie na własne ryzyko, nie ponosimy odpowiedzialności za błędy oraz szkody!

 

Wymagania:

  • Zainstalowane sterowniki USB
  • Włączony tryb debugowania USB
  • ODIN
  • Pliki do ROOT i CWM

pobierz.png

Sterowniki USB: http://www.mediafire.com/download/7iy79emc0bf1fb4/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe

ODIN 3.07 Odin307.zip

SuperSU-v1.34.zip UPDATE-SuperSU-v1.34.zip

CWM Recovery CWM_6.0.3.7_notouch_GalaxyTrendPlus_s7580_bdc_v0.2.zip

 

Instrukcja:

  1. Pobieramy i instalujemy sterowniki USB
  2. Upewniamy się czy mamy włączony tryb debugowania usb
  3. Plik Update-SuperSU - przenieś na telefon (nie rozpakuj czasem) 
  4. Wypakuj CWM Recvoery, tak aby był w pliku .tar
  5. Odpal program ODIN
  6. Umieść plik z CWM w oknie PDA
  7. Odznacz re-partition, oraz auto reboot
    post-7223-0-99704100-1393443911.jpg
  8. Wyłącz Galaxy Trent Plus
  9. Uruchom go w trybie Download
    Przyciski : Home, Power i Volume DOWN
    Następnie kliknij Volume UP
  10. Podłącz urządzenie pod port USB
  11. Program ODIN wskaże połączenie, więc kliknij START
  12. Po ukończeniu odepnij urządzenie
  13. Wyjmij baterię
  14. Włóż
  15. Teraz uruchom go w trybie Recovery
    Przyciskami podczas włączania: Home, Power Volume UP
  16. Pojawi się CWM recvoery
  17. Teraz instalujemy pliki SuperSU (root)
  18. Install zip from....
    choose zip
    wybieramy plik 
    Install
    reboot
  19. Koniec

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli po wejściu w recovery uruchamia się stockowe, spróbuj wejść w download mod i wtedy wcisnąć głośność góra + home + power. Trzymaj tak dopóki się tel nie wyłączy. Jak zgaśnie ekran puść power. Powinno wejść do CWM. Trzeba tak zrobić tylko raz. Później powinno się już normalnie CWM uruchamiać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Nie ma wgranych sterowników

2. Nie odnajduje ci go po porstu port USB, zmień na inny.

3. Nie masz włączonego trybu debugowania

4. Zmień Odin-a na inną wersję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przepraszam z góry za odkop, ale jedno pytanie. Znalazłem podobny temat na innym forum z tą samą paczką (zarówno na xda i na polskim forum) i ludzie piszą, żeby tym CWM nie robić nic innego poza flashem SUPERSU. "Radzę nie flashować nic innego przez to CWM, gdyż nie jest w pełni kompatybilny z Androidem 4.2.2." i "I suggest using this CWM recovery to root your phone ONLY. This version is not fully compatible with Android 4.2.2". Spotkał się ktoś z tym? Czy można normalnie używać tego CWM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Robię cały czas jak w poradniku i nie chce to zadziałać. Udaje mi się wejść do CWM recowery (ale po restarcie już go nie ma), wybieram plik instaluje się, ale po załączeniu nadal nie mam prawa roota. Tryb debugowania jest włączony. Jakieś porady co z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mam problem z rootowaniem samsunga galaxy trend plus, mianowicie wszystko elegancko wchodzi pass te sprawy wchodzę w tryb recovery klikam reboot now i całe recovery znika wybija mnie do _android recovery <3e>_ próbowalem postąpić jak dwa posty niżej czyli: Jeśli po wejściu w recovery uruchamia się stockowe, spróbuj wejść w DOWNLOAD mod i wtedy wcisnąć głośność góra + home + power. Trzymaj tak dopóki się tel nie wyłączy. Jak zgaśnie ekran puść power. Powinno wejść do CWM. Trzeba tak zrobić tylko raz. Później powinno się już normalnie CWM uruchamiać. NIESTETY TO NIC NIE DAJE..  mogę robić coś źle? proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

posiadam od kilku dni takowy model telefonu z brandowym stockiem play i przymierzam się do rootowania i zmiany na XEO (będę robił to po raz pierwszy :unsure: ) - głównie dla tego, że denerwują mnie aplikacje systemowe... Na google znalazłem nowsze wersje SuperSU 2.46 i ODIN 3.10.6 czy warto je użyć czy skorzystać tych z tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którym po restarcie telefonu wraca stockowe recovery: za pomocą programu takiego jak np. Root browser albo Root explorer należy zmienić nazwę pliku install-recovery.sh na install-recovery.sh.bak w lokalizacji /system/etc . Zadziałało przynajmniej dla mnie. Znalezione na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2621087

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

skoro ma być w pliku .tar to mam usunąć to .md5 z nazwy pliku ? "recovery.tar.md5" ???

 

Zostawiasz nazwę jaka jest i wgrywasz... Nigdy telefonu nie popsujesz takim wgrywaniem...

Jeśli coś pomylisz, to będziesz musiał oprogramowanie wgrywać, a jak taka sytuacja przejrzy na światło dzienne, to pomożemy... Ja swoje oprogramowanie w tym telefonie zmieniałem co miesiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dziękuje :) jak będę miał problemy to napisze :) ps skoro mam cwm to mogę np. wgrać rom zgadza się ? tylko kiepsko jest z tym modelem tzn w necie mało jest romów ,, mając roota nie chciało mi się grzebać/usuwac smieci od plusa to wgrałem xeo czy cos ale bardziej marzy mi się cos w stylu rom oparty na android 5 :P  lub jakies CM :o proszę o odp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności