Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[ZTE Kis] Instalacja krok po kroku CWM Recovery oraz Root


andrewx85

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj że każda ingerencja w telefon można powodować jego uszkodzenie. Ja jak i całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za usterki.

Co będzie potrzebne:

  • Telefon naładowany min. 50%
  • Kabel USB
  • Komputer
  • Sterowniki
  • Root
  • CWM
  • Fastboot

Co będziemy wgrywać:

  • Root'a
  • CWM

Skąd pobrać potrzebne pliki:

Proces instalacji:
Instalacje rozpoczynamy od pobrania programu Android SDK i sterowniki. Następnie pobieramy wszystkie potrzebne nam pliki root, recovery CWM.
Instalacja CWM(Clockworkmod) recovery

  • Instalujemy Android SDK i Sterowniki do naszego ZTE
  • W Android SDK szukamy Google USB Driver i instalujemy
  • Rozpakowujemy fastboot i wrzucamy na dysk C do folderu Fastboot
  • recovery-clockwork-4.0.1.5s-roamer2.img wrzucamy także do folderu Fastboot i zmieniamy jego nazwę na recovery.img (żeby było krócej)
  • W telefonie ustawiamy tryb Debugowanie USB (Ustawienia-> Aplikacje->Dla Programisów-> Debugowanie USB zaznaczamy
  • wchodzmy w Start->uruchom->cmd
  • Aby sprawdzić czy mamy zainstalowane ADB wpisujemy tam komendę (adb) bez nawiasów i powinna wyskoczyć lista komend tego sterownika
  • podłączamy telefon z trybem debugowania usb
  • wpisujemy komendę (adb reboot bootloader) bez nawiasów telefon powinien się zrestartować i pojawić się ekran startowy
  • teraz wpisujemy kolejno komendy (cd C:\)->(cd fastboot\)->(fastboot flash recovery recovery.img) powinno rozpocząć się wrzucanie recovery na tel.
  • gdy wrzucanie się zakończy wpisujemy (fastboot reboot) bez nawiasów tel powinien się zresetować i cieszymy się nowym recovery CWM

Brawo ! Właśnie wgrałeś revocery :) Kolejny krok to wgranie root’a

Rootowanie

  • Pobieramy Program Superuser-3.1.3-arm-signed.zip i su-bin-3.1.1-arm-signed.zip oba pliki wrzucamy na kartę pamięci sd.
  • Teraz uruchamiamy nasze recovery i klawisz głośności w górę
  • Wchodzisz w "install from sdcard zip"
  • Następnie "choose zip from sdcard" i szukasz pliku (Superuser-3.1.3-arm-signed.zip , su-bin-3.1.1-arm-signed.zip ) i instalujesz
  • Po instalacji resetujesz telefon

Sukces ! Telefon uruchomi się ponownie

Bardzo dobrze ! To już wszystko czy było trudno ? NIE ! :)

 

źródło: http://[link nie zgodny z regulaminem]/f1030/root-zte-kis-234812

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

 

Na ile pokazuje się to okienko,i nie sprawdzałeś czy zainstalowało się?

Okienko pokazuje sie na około 1 sek ale jak włączam normalnie cmd i wpisuje adb to wyskakuja mi jakies komendy ale jak wpisuje adb reboot loader to pisze że jest offline 

Okienko pokazuje sie na około 1 sek ale jak włączam normalnie cmd i wpisuje adb to wyskakuja mi jakies komendy ale jak wpisuje adb reboot loader to pisze że jest offline 

Napisz że szczegułami o co chodzi bo ja jestem w tych sprawach lewy... pytałem sie w serwisie ile kosztuje wgranie roota... kosztuje 70 zł...

Okienko pokazuje sie na około 1 sek ale jak włączam normalnie cmd i wpisuje adb to wyskakuja mi jakies komendy ale jak wpisuje adb reboot loader to pisze że jest offline 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej wielkie dzieki za fatygę :D


@DaRkShAdOw Jak będą potrzebne screnshoty to podam  


Poczekaj, jak będę w domu ogarne to

Pomożesz mi w tym bo nie ogarniam tego nie wiem czego jest wina.... wpisuje komede adb reboot bootloader i pisze że jest offline 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już tamto nie ważne rozgryzłem to wpisuje komende adb rebot botloader i tel jest tak jakby uspiony bo komputer go wykrywa i w tym momencie mam wpisywać komendy 


daj screena, tele jest podłączony z włączonym debugowaniem USB i możliwością instalacji z nieznanych źródeł?

ok już tamto nie ważne rozgryzłem to wpisuje komende adb rebot botloader i tel jest tak jakby uspiony boKOMPUTERarrow-10x10.png go wykrywa i w tym momencie mam wpisywać komendy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to działa czy nie, bo nie rozumiem

okej jujz wszystko rozpracowałem tyllko kiedy mam wpisywaac te komendy ? jak telefon jest włączony czy jak wyłączony 

to działa czy nie, bo nie rozumiem

jak wpisuje komende fastboot flash recovery recovery.img to pisze ze watching for device (telefon włączony po  wpisaniu adb reboot botloader)

wpisuje adb reboot bootloader tel resetuje sie ja jak się włączy to wpisuje kolejno te komendy i jak wpisuje fastboot flash recovery recovery.img piszemi mi że czeka na dysk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot>adb devices

List of devices attached

4a1bc30 device

 

 

C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot>adb devices

List of devices attached

 

 

C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot>adb devices

List of devices attached

4a1bc30 device

 

 

C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności