Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia L] Odblokowanie Bootloadera


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Xperia L] Odblokowywanie Bootloadera

 

Na wstępnie oznajmiam, iż możecie uśmiercić swoją słuchawkę, my (forum) i ja nie ponosimy odpowiedzialności za szkody.
Robisz to na własne ryzyko.

Użytkownicy Orange ... nie mają możliwości odblkowania bootloader, ponieważ niezbyt mądry Orange blokuje również bootloader. 

 

Odblokowanie bootloadera spowoduje utratę danych i reset do ustawień fabrycznych, więc najlepiej by było abyście zrootowali urządzenie i zrobili kopię zapasową kluczy DRM. Ta metoda je usunie, a wy możecie stracisz możliwość poprawnego działania programów od Sony w tym Wolkmana... 

CO do ROOT przejdź tuhttp://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1430-xperia-l-root-na-412-i-422-ub-lb/

Jak zrobić kopię Kluczy DRM: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1486-xperia-z1-kopia-zapasowa-ta-czyli-kluczy-drm/

 

Na początek:

  • Zainstaluj sterowniki USB 
  • Włącz debugowanie USB w telefonie 
    Jeżeli ich nie ma to przejdź w Ustawienia/ Informacje o telefonie -> kliknij 8 razy na "numer kompilacji", w tedy pojawią się opcje programistyczne w Ustawieniach
  • Pobierz program Flashtool i go zainstaluj na PC http://www.flashtool.net/download.php

Na początek sprawdź czy możesz odblokować bootloader!!

  • w dialer wpisz *#*#7378423#*#*
  • przejdź Service info-> Configuration
  • Rooting status :
    Bootloader unlock allowed  - możesz odblokować bootloader i przechodzisz do kolejnych czynności!
    Bootloader unlock not allowed - nie możesz odblkować bootloadera!!!
     
  • Jeżeli telefon już jest odblokowany bedziemy mieli napis Bootloader unlock done

Instrukcja: (poprzez flashtool)

  1. Przechodzimy na stronę SONY dot. odblokwoania bootloader http://unlockbootloader.sonymobile.com/
  2. Przechodzimy na sam dół, tam jest opcja "Start Unlock Bootloader" - wybieramy ją
  3. Kolejno, jesteś pewien , następnie akceptujemy warunki i ostrzeżenia
  4. Wpisujemy swoje dane, numer IEMI *#06# i e-mail - gdzie przyjdzie kod odblokowujący
    (czasem nie wpisujemy ostatniej liczby z IEMI)
  5. Następnie sprawdzamy swoją skrzynkę pocztową. Jeżeli mamy kod odblokowujący zapisujemy sobie go gdzieś w notatniku.
  6. Teraz uruchomiamy program Flashtool
  7. Podłączmy urządzenie pod port USB i sprawdzamy czy program znajduje nasze urządzenie
    Telefon musi być w trybie debugowania USB
  8. Wciskamy na BLU 
  9. Program wskaże przełączyć telefon w flashmode wiec:
  10. Wyłącz telefon (nie wyłączaj programu)
  11. Trzymając VOLUME DOWN podłącz go pod port USB (zobaczysz niebieską diodę)
  12. Flashtool rozpozna urządzenie i poprosi o kod odblokowujący
  13. Wpisz i go i zatwierdź 
  14. Masz odblokowany bootloader!!
     

Inny Sposób (powszechny) poprzez Fastboot

 

  1. Wykonujemy te same operacje do pozyskania kodu (jak wyżej)
  2. Następie pobieramy pliki fastboot dla xperi
    https://docs.google.com/file/d/0BwjfRFTPZHBhNDVpeGRBWlRINFk/edit
  3. Wypakowujemy folder
  4. Włączamy telefon w trybie flashmode

    - wyłączamy
    - podłączamy do portu USB i trzymamy VOLUME UP (aż pojawi się niebieska dioda) 
     
  5. Przechodzimy do niego i wskazujemy folder fastboot, trzymając klawisz SHIFT+ i prawy przycisk myszy wybieramy Otwórz okno poleceń tutaj
  6. Otworzy się nam okno
  7. Podłączamy urządzenie do portu USB w trybie debugowania USB
  8. Wpisujemy:

    fastboot.exe -i 0x0fce getvar version
     
  9. Jeżeli pojawi nam się liczny np 0:2...to jest wszystko okey i przechodzimy dalej:
  10. Teraz Wpisujemy:

    fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKEY
     
  11. Gdzie w miejsce KEY wpisujemy nasz kod odblokowujący,który dostaliśmy na e-mail!!
  12. Po tej operacji możemy właczyć urządzenie.
  13. Teraz zalecam znów ROOT
  14. I przywrócenie kluczy DRM
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

żaden ze sposobów u mnie nie działa :(

w pierwszym mimo że mam kod do odblokowania i w telefonie pisze że bootloader unlock allowed w flashtool'u wyskakuje mi że nie można legalnie go odblokować , natomiast sposobem fastboot program nie otrzymuje sygnału z telefonu .
Znacie jeszcze jakieś sposoby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam taki problem jak Enzym... (#8)

 

A drugi sposób mi nie działa, po wpisaniu "fastboot.exe -i 0x0fce getvar version" mam waiting for device i tak w nieskończoność....

 

edit: jest błąd w metodzie flashtool, najpierw volume DOWN, podłączamy, klikamy blu, wyskakuje okienko po chwili, odłączamy i wtedy vol UP i podłączamy.

 

edit 2: dosięgnął mnie bootloop i nie mogę z tego wyjść... robiłem jak piszą tu [http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_taoshan] ale wiersz polecenia się wypina, że "fastboot" nie jest komendą wewn/zewn. cmd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowe podpisywanie sterowników miałem już wyłączone.

 

edit: teraz już wogóle nie chce się włączyć w tryb fastboot... (JAKIKOLWIEK tryb vol/usb) mrygają 3 kolory czerwony-zielony-niebieski i to trwa 1s, póżniej gaśnie i elcia nie daje żadnego znaku życia... (to nie słaba bateria, jakoś gdy go włączam przez power to normalnie mam bootloopa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOTA nie poleciał ?

 

 A co to takiego...?

 

 

Możliwe, iz masz uszkodzony boot.

Bo to nie jest normalne, że nie trzyma trybu fastboot czy flashmode. 

 

'Odblokowałem' bootloader (flashtool mówi że odblokowano i reboot, ale... zamiast pulpitu pokazują mi się esy-floresy) i nic. PC go nie wykrywa, bo nie 'loguje' się do UI, of course.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja miałem jakieś problemy z fastbootem itd. to zwykle sterowniki były złe :D

 


Na wstępnie oznajmiam, iż możecie uśmiercić swoją słuchawkę

Więc wiesz... :D

 

Spróbuj zrobić reinstalkę sterowników na PC, spróbuj na innym kompie itd.

 


PC go nie wykrywa, bo nie 'loguje' się do UI, of course.

Jeżeli próbujesz wejść do fastboota/flashmode nie musisz mieć uruchomionego systemu, te funkcje specjalnie są dla tego, aby można przywrócić w (domowych :D ) serwisach telefony do życia ;) A więc UI nie jest tutaj potrzebne jeśli możesz to opisz nam dokładnie w jakim momencie zaczynają się owe esy-floresy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz telefon np w orange?

Nie, kupiłem go normalnie na 'białym' rynku.

 

A te wizualizacje pokazują się, gdy normalnie go chcę włączyć ("SONY", "XPERIA" ---> [tutaj] tzw. splash screen i animacja), tylko wyciągnięcie baterii pomaga.

 

Teraz krótki OT (nie wiem, czy to tak można nazwać): chciałem wgrać CM, bo może usunąłby mi usterkę z odtwarzaniem muzyki (krótkie przerwy, tak jakbym szybko kliknął pause/play, karta 32gb sandisk ultra UHS-1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności