Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia L] ROOT na 4.1.2 i 4.2.2 UB & LB


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

@Download-er spróbuj może zrootować przez flashtool. Włączasz tryb debugowania USB i instalacje z nieznanych źródeł, podpinasz pod PC i klikasz tą kłódkę w flashtoolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DaRkShAdOw napisał:

@Download-er spróbuj może zrootować przez flashtool. Włączasz tryb debugowania USB i instalacje z nieznanych źródeł, podpinasz pod PC i klikasz tą kłódkę w flashtoolu

Ok, spróbuję przez Flashtool ale jaki stock wgrać, bo póki co cały czas mi miga ekran po nieudanej próbie wgrania TWRP?

 

Przy okazji jeżeli byś mógł to odpowiedz mi na pytania, które zadałem @NeoCM, ponieważ nie było go na forum od wczoraj, a zależy mi na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DaRkShAdOw napisał:

Tamto to już co innego. Root i tyle chyba że chcesz się bardziej zagłębić w modowanie to wgraj i twrp

 

Ok, dzięki ale nie odpowiedziałeś mi na pierwsze pytanie. :P Mianowicie:

2 godziny temu, Download-er napisał:

Ok, spróbuję przez Flashtool ale jaki stock wgrać, bo póki co cały czas mi miga ekran po nieudanej próbie wgrania TWRP?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DaRkShAdOw napisał:

No tak wybacz, pośpiech itp. Ten stock spróbuj http://xperiafirmware.com/8-firmware/36-sony-xperia-l-c2105

Ok, rozumiem. ;)

Stock'a już pobrałem. Chciałbym tylko zapytać w jakim trybie wgrywać soft i root'ować. Flashmode czy Fastboot mode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stock wgrywasz tak. Klikasz w flashtoolu tego pioruna, lokalizujesz plik ftf z romem klikasz Flash i dopiero po pojawieniu się komunikatu o Tym żeby podłączyć tel, podłącz go.

Rootujesz na włączonym tel z włączonym debugowaniem USB i możliwością instalacji z nieznanych źródeł, klikasz tą kłódkę wybierasz supersu, ta lepsza i potem chyba będziesz wiedział co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DaRkShAdOw napisał:

Stock wgrywasz tak. Klikasz w flashtoolu tego pioruna, lokalizujesz plik ftf z romem klikasz Flash i dopiero po pojawieniu się komunikatu o Tym żeby podłączyć tel, podłącz go.

Rootujesz na włączonym tel z włączonym debugowaniem USB i możliwością instalacji z nieznanych źródeł, klikasz tą kłódkę wybierasz supersu, ta lepsza i potem chyba będziesz wiedział co i jak

Tak, wiem jak wgrywać soft ale po kliknięciu na piorun w Flashtool'u jest okno wyboru trybu (Flashmode lub Fastboot mode), a dopiero potem wybieramy stock'a. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DaRkShAdOw napisał:

Flashmode ;)

Niestety nie mogę podłączyć telefonu w trybie Flashmode, próbowałem wielokrotnie i nic. Próbowałem na 2 komputerach, zmieniałem porty i kabel USB, lecz nic to nie dało. Podłączam kabel USB podczas gdy mam wciśnięty przyciski [Volume -], a Flashtool zwraca tylko:

  • Device connected with USB debugging off
  • For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode

Problem pojawił się po nieudanej próbie wgrania TWRP.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DaRkShAdOw napisał:

hmm.. spróbuj z inną wersją flashtool

Próbowałem na 2 komputerach z różnymi wersjami Flashtool'a:

  1. Wersja: 0.9.18.4
  2. Wersja: 0.9.19.10

Niezależnie od wersji sytuacja wygląda identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to wgrywasz przez flashtool w trybie fastboot albo po prostu przez fastboot komendami a rom? Może cm 12.1 (masz odblokowany bootloader hm?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 14.01.2016 o 17:26, Download-er napisał:

Niestety nie mogę podłączyć telefonu w trybie Flashmode, próbowałem wielokrotnie i nic. Próbowałem na 2 komputerach, zmieniałem porty i kabel USB, lecz nic to nie dało. Podłączam kabel USB podczas gdy mam wciśnięty przyciski [Volume -], a Flashtool zwraca tylko:

  • Device connected with USB debugging off
  • For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode

Problem pojawił się po nieudanej próbie wgrania TWRP.

 

Proszę o pomoc.

Wgrałeś sterowniki w flashtol? w folderze gdzie masz zainstalowany flashtol (zazwyczaj jest to dysk C )  jest folder Drivers klikasz i instalujesz sterowniki.Koniecznie flashmode drivers i flashboot drivers jezeli nie ma Twojego modelu tel.wybierasz cala resztę.Pozniej gdzy juz otworzysz Flashtol klikasz na belce w Devices i eksportujesz te,które odpowiadają Tw.modelowi tel (jezeli nie ma xperii L kliknij na Neo,Play ale eLka jest ) nastepnie musisz raz jeszcze powtórzyć cala operacje tym razem klikając w Importuj i zaimportować sterowniki.Zainstaluj wersje  Flashtool Version 0.9.13 u mnie inne wersje nie zadziałały. klikasz w Piorun,wybierasz soft,ktory chcesz zainstalować i czekasz az program przygotuje pliki.Poprosi Cie o podłączenie tel.w trybie flashmode (pover + Vol - )

 

Jezeli chodzi o CWM/TWRP to tu jest najprostsza metoda - pobierasz zip.wrzucasz na kompa,rozpakujjesz i podpinasz tel. wybierasz jakie CWM chcesz zainstalować i instalujesz

https://github.com/rachitrawat/sa77-RecoveryInstaller/releases/download/v.1.8/Recovery-Installer-1.8-XL.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności