Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Galaxy S] Problem z uprawnieniami SuperUser


harryharry

Pytanie

Witam mam problem.

 

Dzisiaj zrobilem swoj pierwszy root telefonu, zainstalowalem swoj pierwszy ROOM mimo iz bez problemow sie nie obeszło to wszystko działa, prawie wszystko....

 

 

 

1) W ustawieniach było coś takiego jak "SuperUser - bylo z tamtad mozna zdefiniować ustawienia tej rzeczy jednak przez pomylke(swoja nieznaojomosc) w opcji gdzie było "zezwolenia root" czy coś takiego. Kliknalem coś innego i od tamtej pory ta opcja w ustawieniach znikneła. 

2)Nie czyta mi karty SD? Czyta foldery, same nazwy raczej bym powedział. Wchodzę w "ROOT BROWSER" tam w SD card i nie ma nic...

Sorawdzilem na przykladzie muzyki i odtwarzacza "APOLLO". Muzyka jest odtwarzana bez problemu. Po wejsciu w galerie wyskakuje blad" Brak pamiei zewnetrznej ale w tle widac ladujace sie foldery do galeri ze zdjeciami.

3)SuperSU- Na ten program do zarzadzania SuperUser'em postawilem. (Sprawdzilem tez inne pamietajac ze mogą ze sobą kolidować i jeden zainstalowany rownoczesnie.

      ---- Binaria SU musza byc zaktualizowane. Kontynuowac? Kontynuje. instalacja ani normalna ani przez CWM nic nie daje. PO CWM zadnej reakcji, wywala poprostu do zakladkki w SuperSU. 

4)Simple Root- Terminal Rooted- Busybox installed / Bussybox v1.21.1 . Wszystko ladnie z jednym ale... Application superuser not found..

5Upewnilem sie co do Roota "Terminal Emulator'em. $ SU daje mi # . Wszystko jak nalezy.

6)USB-Polaczenie z komputerem. Nie widzi nic, jakby karta SD byla niewidoczna. 

7)Taki AnTuTu Cpu master nie wymaga ode mnie zadnych uprawnien przy zmianie ustawien CPU a zdaje mi sie ze powinien..

 

Dziekuje za pomoc

 

Edit Neo

przy tworzeniu tematu piszemy [model telefonu] opis problemu...

Edytowane przez NeoCM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kolego.

 

A z jakiej metody korzystałeś?

Pro po... Teraz musisz albo zmienić ROM , o ile masz CWM jakieś wgrane.

Albo wgrać stocka i zaaplikować mu CWM recovery oraz ROOT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Room etc: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1072-galaxy-s-nightly-cyanogenmod-11-44-kitkat/

Root przez Odina: wszystko z nim dobrze napewno.

 

Problem w tym ze ta opcja była... Cos przestawilem, znikneło.

 

CWM jest wgrany. Przeciez bez tych 2 rzeczy nie zmieniłbym rooma na stockowym telefonie samsunga :3 Jak napisalem wszystko dzialalo.

 

 

dzieki za edit: rzeczywiscie, na szybko pisalem i przeoczylem c:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zainstaluj jeszcze raz ROM i problem zniknie.

 

Tak się robi jak się ma CWM. Wersje niestabilne mają to do siebie, że lubią płatać figle. Nie do końca mogłeś coś przeoczyć.. po prostu może brakować jakiejś biblioteki bussybox i nie działa.

Tak miałem na L9 na systemie Benstalk KK.

Root nie działał, a komputer nie pokazywał pamięci... Wróciłem do miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy naprawde nie ma zadnej mozliwosci? Apollo czyta muzyke, komputer poprostu tego nie widzi. Dostep do jakichkolwiek plikow wymaga uprawnien superusera a te mi zniknely z ustawien. Aplikacja SuperSU nie moze sciagnac plikow binarnych wlasnie przez to. Nie mozliwe jest by poprostu cos tak sobie znikneło badz zostalo skasowane przez opcje ktora jest powrzechnie dostępna. Jak mozesz pomysl moze nad jakims alternatywnym rozwiazaniem tego? Nie chce znowu tracic wszystkich konfiguracji i plikow.

 

 

Problem napewno lezy gdzieś z tymi super user'ami i dostępem do roota. Tak sądze, bo wszystko praktycznie tego wymaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W androidzie jest wszystko możliwe... 

tu masz cf- root , to jest modyfikowany kernel, gdzie ma CWM i ROOT

Wgrywa się coś jak soft. W odin umieszcza się plik.tar w oknie PDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak myslalem. wystarczylo dostac sie do funkcji programistycznych klikajac 7 razy na cos tam. su dziala jak trzeba teraz tylko problem z karta pamieci... wgrywac bede nowszy room i dam znac czy dziala c;

Nie moge edytowac postu z nie wiadomego powodu uh...

 

Jeszcze pytanie czy mozna gdzies patch noty z dodawanych wersji znalezc? I jakie sa podstawowe roznice miedzy nightly a snapshot? Czy nightly moze byc lepsze jezeli wyszło pozniej niz snap? 

 

I dzieki Ci Neo za poswiecony czas. Zrobiles kawał dobrej roboty c:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeden temat jedno pytanie - regulamin!


I jakie sa podstawowe roznice miedzy nightly a snapshot?
Wyszukiwarka nie działa?? Post z odpowiedzią nie ma nawet doby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności