Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[HTC Desire 500] Odblkowanie bootloadera, ROOT i Wgranie CWM


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

witajcie mam problem, rootowanie przeszło ok (wyświetla się status relocked)

 

ale przy wygrywaniu obrazu za pomocą komendy flash recovery pojawia się taki komunikat:

 

target reported max download size of 16777216 bytes
sending 'recovery' (6992 KB)...
OKAY [  0.922s]
writing 'recovery'...
(bootloader) signature checking...
FAILED (remote: signature verify fail)
finished. total time: 1.381s

 

Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam
Nie chciałem tworzyć nowego tematu więc pisze tutaj.
Mam problem z moim HTC 500, a mianowicie zrobiłem wszystko krok po kroku. Zainstalowało się wszystko. Po tym zabiegu telefon się włączył normalnie, lecz bez roota i SuperSu. Próbowałem wrzucić na kartę SuperSu, lub superuser, żeby zainstalować z poziomu CWM, lecz CWM nie widzi plików rar. Męczyłem się cały dzień lecz nadal nic nie działa. Wersja androida to 4.1.2. Prosiłbym o pomoc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopie troche temat. Probowalem odblokowac HTC 500 Dual...telefon zony wiec sie przykozylem. Krok po kroku. Punkt 15 zakonczyl zywot (mam nadzieje ze nie) telefonu. Po potwierdzeniu YES, cos sie zadzialo i sluchawka sie wylaczyla. Od tego momentu nie chce stac. Podlaczenie ladowarki daje efekt migajacej diody na pomaranczowo. Telefon tak przelezal cala noc a dioda nadal miga. Kupilem druga baterie sadzac ze ori padla. Efekt ten sam.

 

Brak kontaktu z baza...zaden mi znany tryb odpalenia nie wzbudza nawet wibracji czy logo a tym bardziej recovery mode.

 

Bootloader uwalony?  Jest jakas szansa aby uratowac w znosnych kosztach czy lepiej myslec o nowym telefonie dla malzonki ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej myśleć o nowym telefonie.

Sęk w tym, że HTC z tej półki praktycznie nie mają supportu.

 

Możesz próbować wgrać stock, ale nie wiem czy PC rozpozna urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.04.2015 o 21:49, Andrzej Czerwiński napisał:

Ogólnie to chciałbym zaznaczyć, że są 2 wersje recovery. Pod 1.02 i 1.03. 

 

Ta z tematu jest pod 1.02.

 

Jeśli macie wersje 1.03 to polecam zastąpić recovery tym https://www.dropbox.com/s/uee8b97oqlvom5b/recovery_cwm_hboot1.03.img

 

Dopiero kiedy to zrobiłem mam roota. Wcześniej nie działo się nic.

Witam, jakby można udostępnić ten plik "recovery_cwm_hboot1.03.img", albo podać aktywny link, bo ten po prostu nie istnieje, a przynajmniej komunikat podaje, że nie można odnaleźć tego pliku w dropbox. Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Dzięki NeoCM i odnowionym linkom z plikami, które wgrałem - udało się.

Sukces, sukces, sukces, kluczem do wszystkiego okazał się plik ricovery zawarty w paczce PhilZ_Touch_6.59.0_(hboot-1.03.0001)_by_RealDob.zip. Mam nie tylko wspaniałe recovery, ale i dzięki niemu udało się zrootować Htc desire 500 (po kilku dniach walki z nim). Zrobił przepiękny "clone" całego ROM na kartę SD, a teraz czeka mnie czyszczenie systemu z bloatware

a to wszystko dzięki Mistrzowi-Cyanmod "NeoCM". Bravo i ogromne dzięki, wielki szacun, kłaniam się nisko....

wlm_cyan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, Megusviant napisał:

Hej , mam taki sam problem jak użytkownik wyżej - potrzebuję pliku recovery_cwm_hboot1.03.img aby zrootować mojego HTC'ka. Byłby ktoś tak uprzejmy i udostępniłby go? Z góry dzięki.

 

Tutaj masz nowy link: https://forum.cyanmod.pl/applications/core/interface/file/attachment.php?id=8670

 

Ja mam trochę inny problem z moim telefonem, ponieważ dochodzę do etapu " 14.Po wgraniu powinien pojawić się taki obrazek na telefonie " czyli:

 

step13.jpg

 

Wybieram opcje " YES " i klikam przycisk " POWER " i brak jakiejkolwiek reakcji, natomiast jeśli wybiorę opcję " NO " i kliknę " POWER " to telefon się restartuje i od nowa to samo.

 

Wie ktoś może co mam teraz zrobić? ;) Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wpisujesz??

 

16. Teraz wpisz komendę w CMD (aby nie zablokował się bootloader)
fastboot oem lock

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ty dobry wgrałeś boot. stock 1.03 , a winien być chyba inny.. stockowy to stockowy, a tamten chyba był modyfikowany.

Być może stąd brak reakcji w tym "unlock" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ja nie wgrywałem nic, zrobiłem co na pierwszy punktach aby dojść do etapu gdzie jest to co na zdjęciu wyżej do wyboru. 

 

Trzeba coś wgrywać na telefon aby to uzyskać? Zdobyłem tylko unlock_code.bin i wysłałem komendę do telefonu poprzez cmd.exe i później mam do wyboru czy odblokować bootloader wtedy wybieram YES i klikam POWER i nic się nie dzieje. 

---

Zapraszam na sudistudio.com - Tworzenie Stron WWW, Forum, Blog i inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dużo osób ma problemy z tym telefonem..

Zobacz ten program. WinDroid Universal Android Toolkit v2.4 

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=11945

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenioslo mnie do tego samego screenu w telefonie i dalej nic sie nie dzieje... dalej przy zaznaczonym YES i wcisnieciu Power Buttona - zero reakcji

 

A moze powodem jest to, ze nie moge wlaczyc trybu debugowania z poziomu telefonu? System sie wykrzaczyl i przy uruchomieniu zawiesza sie na ekranie startowym z logo HTC i z tego poziomu moge przejsc tylko do bootloadera...

 

Przepraszam Was za zawracanie glowy, ale jestem laikiem w tych tematach, a chcialbym w koncu zrobic porzadek z tym telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności