Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Galaxy S III Mini I8190] Root + Recovery


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Root dla Galaxy S III Mini I8190

Metoda działa dla wersji I8190 oraz I8190N (NFC)

 

post-1-0-19032100-1388778482.png

Przed rozpoczęciem instalacji należy zainstalować sterowniki (Samsung Kies)!!! -> http://www.samsung.com/pl/support/usefulsoftware/KIES/JSP
 

  1. Pobieramy recovery-clockwork-touch-6.0.2.7-golden.tar.md5.
  2. Pobieramy Odin3.
  3. Pobieramy UPDATE-SuperSu-v1.10.zip i skopiuj na kartę pamięci lub pamięć wewnętrzną telefonu.
  4. Wyłącz telefon.
  5. Uruchom tryb Download (Przytrzymaj Power + Volume Down + Home).
  6. Wybierz Continue (Naciśnij Volume Up).
  7. Podłącz telefon do komputera.
  8. Uruchom Odin. W Odinie musi być widoczne podłączone urządzenie!
  9. Zaznacz opcje Auto Reboot i F. Reset Time (jeżeli nie są zaznaczone).
  10. Naciśnij przycisk PDA i wybierz recovery-clockwork-touch-6.0.2.7-golden.tar.md5
  11. Naciśnij przycisk Start i poczekaj aż telefon uruchomi się ponownie (Odin pokaże "PASS!!").
  12. Wyłącz telefon.
  13. Uruchom tryb Recovery (Przytrzymaj Power + Volume Up + Home).
  14. Wybierz "install zip from sd card" albo "choose zip from external sd card".
  15. Wybierz UPDATE-SuperSu-v1.10.zip.
  16. Wybierz Yes i poczekaj na komunikat "Done!"
  17. Wybierz "reboot your system now"

Brawo uwolniłeś swoje urządzenie!

Dodam jeszcze, że licznik flashowań zostaje zmieniony, więc trzeba użyć Triangle Away https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.triangleaway&hl=pl

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, podczas wyboru pliku: UPDATE-SuperSu-v1.10.zip dostaję komunikat:

E: Failed to verify whole-file signatur

E: Signature verification failed

Co należy zrobić aby ten błąd nie występował?

Dane telefonu:

Samsung S3 mini

I8190XXANI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A recovery poszło bez problemu?

 

Po naciśnięciu przycisków Power + Volume Up + Home uruchamia się tryb Recovery (Android System Recovery). Tylko ja nie mam opcji install, ale mam apply update from external storage (wybieram tą opcję) - wybieram plik UPDATE-SuperSu-v1.10.zip dostaję komunikat: 

E: Failed to verify whole-file signatur
E: Signature verification failed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest najpierw instalacja recovery. Po instalacji recovery root zainstaluje się bez problemu.

To wgląda na to, że mam problem w innym miejscu. Postępuje zgodnie z instrukcją ( pt. 4-9), program  Odnin (3,04/3.07) informuje, że jest oki (napis Pass ). Powiem więcej, wgrywałem już kilka różnych "systemów" ( np. recovery-clockwork-touch-6.0.2.7-golden.tar.md5. lub openrecovery-twrp-2.4.2.0-golden-S3-Mini.tar czy openrecovery-twrp-2.8.3.0-golden.tar ). Za każdym razem po naciśnięciu  przycisków Power + Volume Up + Home uruchamia się Android System Recovery. Czy mam jakąś blokadę, co może być przyczyną, że nie uruchamia się nowe recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie muszę?  Nie wiem czy tam miał byc przecinek po nie. hah ;)


To telefon się uruchomi i wtedy mam odłączyć go od komputera i potem go wyłączyć jak w 12 punkcie jest napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wgląda na to, że mam problem w innym miejscu. Postępuje zgodnie z instrukcją ( pt. 4-9), program  Odnin (3,04/3.07) informuje, że jest oki (napis Pass ). Powiem więcej, wgrywałem już kilka różnych "systemów" ( np. recovery-clockwork-touch-6.0.2.7-golden.tar.md5. lub openrecovery-twrp-2.4.2.0-golden-S3-Mini.tar czy openrecovery-twrp-2.8.3.0-golden.tar ). Za każdym razem po naciśnięciu  przycisków Power + Volume Up + Home uruchamia się Android System Recovery. Czy mam jakąś blokadę, co może być przyczyną, że nie uruchamia się nowe recovery?

Witam,

 

znalazłem rozwiązanie tego problemu, może komuś się kiedyś przyda co należy zrobić:

 

1. Należy zainstalować inną wersję Firmware/room-u (oprogramowania telefonu)

2. Ja u siebie zainstalowałem ten Firmware dla GT-I8910 - dedykowany czysty dla Polski (XEO) : http://live.samsung-updates.com/details/19376/Galaxy_S_3_Mini/GT-I8190/XEO/I8190XXAMG4.html

3. Jak zainstalować?  Polecem postępować według tego opisu, wszystko ładnie opisane: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1208-galaxy-s-iii-mini-instalacja-czystego-firmwarestocku/

4. Po wykonaniu instalacji bez porblemu mogłem zrootować telefon a to pozwoliło mi na instalację CM 11.

 

Pozdro for All.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, chciałem się zapytać jak zrobić, żeby Odin wykrył mój telefon? Jak włączam go przez to power+home+v.down, Odin nic. Nawet jak najpierw podłączę, a następnie włącze Odina, to poprostu nic się niedzieje, Odin bez żadnych komunikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności