Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy Grand Neo Plus gt-I9060i] - nie moge uruchmic TWRP


Grzegorz Wandziura

Pytanie

Posiadam telefon GT-I9060i i wersje oprogramowania Android 4.4.4. Chciałem zaktualizować oprogramowanie aby można było nowsze programy zainstalować. Przeczytałem już pół Internetu jak wgrać TWRP aby móc zainstalować cos nowszego. Przez program ODIN wgrałem TRWP i po ponownym uruchomieniu telefonu ( kombinacja klawiszy vol up+ home + power) uruchamia się komórka z napisem 'Samsung Grand NEO Plus" i w lewym górnym rogu jest wykrzyknik i tyle. Proszę pomóżcie w jaki sposób zainstalować TWRP aby móc wgrać nowszy soft. próbowałem już kilku wersji TWRP i nic nie działa. W telefonie odblokowane jest Opcja programisty i tryb debagowania USB. Co jesz ze robię źle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Grzegorz WandziuraCześć!

Skąd brałeś TWRP i instrukcję do flashu?

Spróbuj z różnymi wersjami, tu masz ich wiele: https://forum.xda-developers.com/f/samsung-galaxy-grand-neo-plus-roms-kernels-recov.6585/

Softy też tam znajdziesz.

Mam jeszcze jedną koncepcję:

1. Zrootować telefon: https://forum.cyanmod.pl/topic/4740-samsung-galaxy-grand-neo-plus-root-krok-po-kroku/

Linki są wygasłe, ale tutaj masz działające:

Plik Boot

Odin

KingoRoot (daj "Download for Android"

2. Pobrać "TWRP Official App" ze Sklepu Play

3. Pobrać TWRP ale w *.img! (pobierz stąd).

4. Otworzyć TWRP Official App i nadać uprawnienia Kingo SuperUser

5. Sflashować TWRP (wybierasz plik "twrp_grand_neo.img").

6. Instalujesz "Terminal Emulator" za Sklepu Play

7. Otwierasz, wpisujesz "su"

8. Dajesz uprawnienia roota

9. Wpisujesz "reboot recovery"

 

Daj znać co u Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje za odpowiedz. Po wgraniu pliku BOOT przez program ODIN teraz telefon nie uruchamia się. To znaczy po uruchomieniu pokazuje się napis Samsung Galaxy Grand Neo Plus i  w górnym lewym rogu jest wykrzyknik czerwony. Uruchomienie po przez klawisze Vol UP+home +Power daje ten sam efekt.  

Co dalej mam zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Download Mode możesz wejść?

Jeśli tak, ściągasz soft: stąd

Rozpakowujesz, widzisz od 1 do 4 plików.

Otwierasz Odin, jak masz cztery pliki, klikasz w PDA/AP, wybierasz największy plik *.tar.md5, zaczyna się na "AP". Jak masz więcej plików *.tar.md5, to jeładujesz w ten sposób:

masz plik BL_XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.tar.md5, klikasz w BL, wybierasz go.

masz plik CP_XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.tar.md5, klikasz w CP, wybierasz go

masz plik CSC_XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.tar.md5, klikasz w CSC, wybierasz go.

 

I flashujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

:( Spróbuj zainstalować sterowniki: https://developer.samsung.com/mobile/file/4d05badf-eaea-4095-af16-3aabfad74760

Potem zrestartuj komputer i flashuj ponownie.

Ile masz plików softu?

Pokaż zdjęcie telefonu z trybu download

 

Możesz jeszcze starszą wersją Odina spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak załączył się , dziękuje bardzo. Jak wgrać nowszy soft. Kiedyś już wgrywałem do innego telefonu Samsung i wszystko przebiegło poprawnie , jednak w tym telefonie widzę ze nie mam uprawnień roota i chyba tutaj jest problem. 

20210414_090938.jpg

Udało się dzięki Twojej informacji jak zrootować telefon. Wgrałem nowsze oprogramowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności