Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG G5] Jak odrootowac telefon


Feniks Prawicy

Pytanie

Witam,

pozwolę sobie podzielić ten post na 3 główne części. 
I. Problem - tutaj opiszę w skrócie jakiej potrzebuję pomocy.
II. Historia - historia jak się tu znalazłem i dlaczego potrzebuję pomocy (nieobowiązkowo czytać)
III. Pomoc - tutaj już konkretnie scharakteryzuję swój problem oraz miejsca w których się gubię (część dla osób które chcą pomóc :))

A więc po krótkim wstępnie pozwolę sobie przejść do części pierwszej.
I. Problem (w skrócie)
W skrócie, potrzebuję pomocy w unroocie i ponownym zainstalowaniu roota. Opierałem się na TWRP oraz Magisk.
II. Historia (nieobowiązkowo)

Mając 25 lat będąc w trakcie pisania pracy magisterskiej, w ramach relaksu chciałem pograć sobie w pokemon go. Poszukałem sposobu na cheatowanie, super działało z góra 5 dni po czym padł ten sposób. Postanowiłem więc poszukać innego sposobu, a tym był jak się domyślacie -root i ukrycie aplikacji w Magisk. Tak więc wczoraj wziąłem się do roboty, najpierw zainstalowałem tools-sdk w celu fastboot'owania, nie potrafiłem odblokować bootloadera, poszedłem spać. Dzisiaj z rana mnie olśniło i to zrobiłem, udało się mały sukces - co dalej? Zainstalowałem TWRP najnowszą wersję dla LG h850, po czym szukałem wszędzie jak zbootować menu TWRP aż w końcu wpadłem na genialny pomysł, że na pewno się nie zainstalowało! I co zrobiłem? Zainstalowałem TWRP na boot.img ahh jaka radość że działa, moment... To się cały czas bootuje... Jako lajk nie poddałem się, już wiedziałem ze był to błąd. Oczywiście żadnej kopii systemu nie zrobiłem. Po dłuższych perturbacjach i nieotrzymanej pomocy na różnych forach znalazłem boot.img dla lg h850 i androida 8.0.0 - uff udało się. No to dalej instaluje sobie Magisk, zainstalowałem część z poziomu aplikacji, kolejną z poziomu TWRP. Działa jest, zaczynam pobierać: -pokemon go, fake gps, lucky patcher. Robię wszystko zgodnie z portugalskim poradniku na YT aż dochodzę do momentu lucky patcher - root nie udziela dostępu, trzeba zaktualizować superSu. Co to jest superSu?! Coś tam znalazłem jakiś filmik nagrywany lodówką, instaluję superSu - najnowszą wersję z poziomu TWRP. Zainstalowałem, po restarcie otwieram aplikację i błąd "binary occupied" mądra głowa - wujek google. Wpisuję, pierwszy filmik fix supersu binaru occupied z 2016 w nawiasie, że w 2020 działa. Mówię okej, pobieram apk - instaluję, otwieram na nowo superSu - i załamka, wiadomość w stylu "jeżeli twój android miał wyższą wersję niż 4,4 potrzebna ponowna instalacja root'a". Napisałem dla gościa pod filmikiem co o nim myślałem w tamtym momencie. Wkurzyłem się odinstalowałem wszystko z poziomu telefonu (superSu, Magisk, pokemon go, fake gps, lucky patcher itd. o ile coś pominąłem). I tak już jestem zmieszany i nie wiem co robić.
III. Pomoc (rozwinięcie napotkanego problemu)
Proszę o pomoc w odinstalowaniu resztek roota - odinstalowałem Magisk z poziomu telefonu, nie wiem czy da się odinstalować TWRP czy po prostu na nowo wgrać poprzez fastboota na partycję recovery.
Napotkałem się na problem przy TWRP - po instalacji pytał o hasło, pomijałem to, poradniki z których instalowałem nie wspominały nic o WIP'ie ani o SuperSU oraz jak później odkryłem MagiskSU. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
Co posiadam?
1. Odblokowany bootloader
2. Silny charakter
3. Sdk-tools
Co potrzebuję?
- konkretnej instrukcji co i jak po kolei robić, naogladałem się filmików, jak ktoś odinem wgrywał potem jakies superSu potem coś tam,
- informacji skąd mam brać owe pliki, zawsze starałem się brać ze strony producenta

- infomracji co mam instalować w jakiej kolejności, czy poprzez toolsa czy przez kartę sd? 

- Czym różni się MagiskSu od SuperSu?
Czy ktoś ma chwilę czasu i chciałby jeszcze pomóc w tak starym zagadnieniu jak rootowanie androida, a szczególnie LG G5 H850. 

Jeżeli ktoś to przeczytał pozdrawiam, jeżeli nie chcesz/nie umiesz pomóc, napisz coś, na pewno wzbudzi to zainteresowanie innych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kiedys była fajna strona z supersu, że pobierałeś zipa, instalowałeś przez twrp i root był, apka supersu nawet na sklep play była. Jak teraz to nie pamiętam - użytkownik ios. 

Co do odrootowania to musisz zainstalować stock rom na nowo przez LG Flash jak się nie mylę, ale nie jestem pewny czy CI bootloadera nie zablokuje, czy zostanie jak jest. Nigdy LG nie miałem w ręce więc tu byś się musiał dopyyać. 

+1 za opis problemu, zajrzyj do regulaminu forum jak zakładać poprawnie temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności