Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Huawei P8] Urządzenie wpadło w bootloop


Lemon17

Pytanie

 

Cześc wszystkim, moja p8 wpadła w bootloop po aktualizacji z b200 do b321.

Sytuacja ma się tak że:

1. Telefon w daje się włączyć w trybie fastboot (zielony ludzik, napis "phone locked" pod nim na zielono)

2. Tryb recovery nie jest możliwy do odpalenia kombinacją przycisków bo telefon nadal jest w pętli.

3. Próbowałem odratować system wgrywając kolejno rollback z b321 do b200 ale przy włączaniu tel kombinacją przycisków nic sie nie działo.

Jedynie podczas próby wgrania softu  b200 z karty sim wyskakuje logo emui jednak "System install failed

4. Wziąłem się za wgrywanie softu fastbootem:

-sterowniki są bo telefon po wpisaniu komendy fastboot devices pokazuje nr seryjny urządzenia.

-podczas próby wgrywania komendą : fastboot flash boot boot.img i fastboot flash recovery recovery.img wysakuje komunikat że FAILED<remote: Command not allowed> i niżej fastboot:error:Command failed  patrz załącznik.

-próba grania każdych innych plików kończy się tak samo mówię tu o plikach z innego softu i np. system.img 

5. Próby wgrania systemu z poradnikówkończy się fiaskiem patrz punkt 4.

6. Czytałem że trzeba odblokować tryb debugowania usb, tylko jak to zrobić bez możliwości wejścia w opcje telefonu bo wiadomo bootloop...

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, rady co powinienem zrobić żeby ożywić telefon proszę pisać  Dzięki za odpowiedzi 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Drogi użytkowniku?,

❗Twój temat został poprawiony?‍?.

?Następnym razem sprawdź nasz poradnik podczas tworzenia⬇️.

?Wiemy, że jest Ci przykro i więcej nie popełnisz tego błędu ?.

?Twoje konto zostało zlecone do szpiegowania i nasza agentka @Jadwiga Bot? będzie miała Cię na oku?️‍♀️.

?Jest tajny sposób, aby zdjąć szpiegostwo?. Obok mojej wypowiedzi kliknij⬇️.

image.png

?Na koniec zapraszam Cię, abyś zobaczył?.

☑️ Facebook Fanpage CyanMod ↗️

☑️ Naszą grupę na Facebook ↗️

☑️ Nowości w świecie technologii ↗️

Niby głupie ale warto spytać, próbowałeś na innym kompie bądź z innym kablem usb? bo z tego co widzę masz win 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EDIT: Po podłączeniu kabla do kompa i włączeniu telefonu kombinacja do wejścia w recovery, udaje mi się wejść w eRecovery,

W eRecovery są tylko opcje:

Reboot system now 

Download lastest version and recovery 

Shutdown 

Po wybraniu środkowej opcji, łączy się z Wi-Fi a to z internetem jednak po krótkiej chwili wyskakuje komunikat "getting package info failed

 

W odpowiedzi, co do sytemu, próbowałem jeszcze na win10 jednak wtedy telefon w ogóle się nie uruchamial w trybie eRecovery i fastboot. 

Na win7 zdaje się wszytko działać tylko nie działają komendy:

Adb - bo jakby nie widział urządzenia  

Po wpisaniu Adb devices jest komunikat:

list of devices attached:

(puste pole). 

Zaznaczę że z komendy fastboot wszystkie kończą się tak jak na załączniku w poście jedynie komenda 

Fastboot Reboot  

Uruchamia telefon od nowa. 

Poczytałem trochę i mam domniemania że to może być związane z brakiem włączonego debugowania USB, jednak nie mam możliwości zrobić tego z pozycji telefonu... A nie wiem czy instnieje inny sposób na włączenie tej opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj pobrać system, wrzucić na kartę sd i zainstalować przez dload.

Słabo znam się na Huawei ale to jedyna opcja co przychodzi mi do głowy, jeżeli nic inne nie działa.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.09.2019 o 13:34, DusieK napisał:

Spróbuj pobrać system, wrzucić na kartę sd i zainstalować przez dload.

Słabo znam się na Huawei ale to jedyna opcja co przychodzi mi do głowy, jeżeli nic inne nie działa.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Próbowałem, kilkoma systemami przez kartę SD, starszy soft b200 łapie ale jest "Failed" a b321 nawet nie próbuje się zainstalować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dałem sobie spokój z  starą płytą główna  kupiłem inną tylko że , ta ma brand play i jakieś nieznane mi oznaczenie softu. A chciałbym wgrać czysty soft b200 ponieważ ten ma jakieś dziwne braki w aplikacjach np, aplikacja motywy zawiera tylko stock motywy bez możliwości pobierania innych ... Dlatego chciałem też zapytać  jak w grać co i jak żeby nie uszkodzić kolejnej płyty xD Załączam screeny z telefonu. (ps kilka info zamazałem dlatego nie ma tych informacji)

1.png

Screenshot_2019-09-22-08-46-492.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności