Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia Z3 Compact] Zmiana głównego użytkownika


comet.pl

Pytanie

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Myślę, że trafiłem w odpowiednie miejsce by uzyskać interesujące mnie odpowiedzi?.

Mój problem dotyczy zmiany numeru głównego użytkownika- nie jest mój , czyli ja działam jako gość mimo ,że zainstalowana jest moja karta sim.

Problem pojawił się po wizycie w serwisie , gdzie serwismen pewnie zainstalował swoją kartę przy okazji reinstalacji oprogramowania.

 Czego ja w tej chwili nie mogę zrobić gdyż program  Xperia companion zatrzymuje się po wybraniu opcji naprawy oprogramowania informując o wystąpieniu problemu, spróbuj ponownie później itd..

Chciałbym usunąć stary soft i zainstalować nowy Marsh nallow6.01 taki sam jak obecnie jest na pokładzie. Nie jestem w temacie tak,że z góry przepraszam za ew gafy.

 


Edytowane przez PeliKan
Ogólna korekta składni tekstu, jak i umieszczenie tematu do odpowiedniego działu zgodnego z regulaminem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

Próbowałeś wykonać przywracanie do ustawień fabrycznych?

Proszę wyjaśnij dokładnie w czym rzecz, ponieważ nie jestem w stanie Ci pomóc z szczątkowymi informacjami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

przywracanie systemu do ustawień fabryczych jest takie coś!?

Jak klikam w ikonkę  użytkownik to rozwija się mi w podmenu główny, gośc i dodaj użytkownika. pod uż głównym jest właśnie ten obcy numer. Z instrukcji z netu:

Urządzenie obsługuje kilka kont użytkowników, dzięki czemu każdy użytkownik może oddzielnie logować się na urządzeniu i z niego korzystać. Funkcja ta jest przydatna w sytuacjach, gdy z urządzenia korzysta kilka osób lub urządzenie jest pożyczane innej osobie na pewien czas. Użytkownik, który jako pierwszy skonfiguruje urządzenie, staje się jego właścicielem. Tylko właściciel może zarządzać kontami innych użytkowników. Oprócz konta właściciela istnieją dwa inne typy kont:

to ze  strony:

https://support.sonymobile.com/pl/xperiaz3compact/userguide/multiple-user-accounts/#gref

czyli jak rozumiem po powtornym wgraniu systemu ze swoją kartą sim będę głównym użytkownikiem.

Próbowałem to zrobić za pomocą Flashtool 0.9.25.0 ale program nie widzi plików ftf.

Chociaż wolalbym to zrobić za pomocą programu xperia companion

Witam cd tematu, bo po części  rozwiązany.?

Ściągnąłem kolejną wersję Xperia compnion <25.30>, tym razem program naprawy odpalił i zrobił to co powinien , Moj numer został przyporządkowany do  konta  głównego użytkownika, czyli jest ok, ale  przywracanie materiałów do urządzenia z kopii  zapasowej już nie. Zabrakło kontaktów- numerów. Niestety nie mogę ich odtworzyć. Wysłane sms-y są.

 

Mam za to następny problem: ekran wygasza się po nawiązaniu połączenia,po wybrania numeru tak, że nie ma możliwości podglądu kontroli, wyłączenia.

Podejrzewam, że to kwestia ustawień -tylko gdzie?

Halp…

C

ROZWIĄZANY- czujnik zbliżeniowy  w  okolicy diody sygnizacyjnej  był zabrudzony- krem do opalania

Pozostala kwestia kontaktów, dokladniej ich braku ,ma ktoś pomysł jak je odtworzyść z  kopii zapasowej?

A na karcie SD gdzie ich szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli miałeś włączona synchronizacja z chmurą google, po zalogowaniu powinny się same przywrócić. Chyba że tworzyłeś kopię kontaktów w pliku vfc, to wystarczy tapnąć w nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dane powrócily bez  interwencji z mojej strony, kontakty są. Wyłączyłem telefon i już 

Ale..

Okazało się,że nie mam łączności z internetem w momencie kiedy był akurat potrzebny poza domem. Po powrocie za pomocą wifi przywróciem  ustawienia internetu oraz MMS. 

Niestety czujnik zbliżeniowy szwankuje nadal, tak że zamiast odebrać połączenie przecieram szybkę.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli odesłałeś wcześniej telefon na problem z czujnikiem zbliżeniowym wyślij go jeszcze raz na poprawę. Wysyłaj tak długo aż zrobią.

Chyba że masz szkło/folię na telefonie. To sprawdź bo zdjęciu czy nadal będzie szwankować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności