Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[GT-8910N] Brak możliwości połączenia z siecią komórkową na CM 10, CM 11.


diplodok

Pytanie

Próbuję przywrócić do życia smartfon matki, tak żeby był dla niej użytkowy. Jest to Samsung SIII Mini GT-I8910N. Stan z którego zacząłem: brak wyświetlania pulpitu i ikon. Można było natomiast wejść do ustawień i do apek poprzez ich powiadomienia. Nie miałem do tej pory doświadczenia z modyfikowaniem fonów, natomiast od wielu wielu lat grzebię w komputerach i sieciach. Tak więc zakładając, że musi dać się coś zrobić, zacząłem szukać informacji i tak trafiłem na to forum. Nauczyliście mnie wchodzić w tryby recovery i download (nawet tego nie umiałem na starcie), no to zrobiłem jakieś backupy (pewnie niezgodnie ze sztuką) i walczę. Jak nie wyjdzie, to muszę kupić coś innego, ale najpierw próbuję naprawić.

 

Nie udawało mi się wgrywać nic przez ODIN (może kabel coś nie teges), ale zdecydowanie działa wgrywanie poprzez micro sd.

W ten sposób wgrałem recovery clockwork touch 6.0.2.7, roota SuperSU ver 1.10 i chciałem wgrać najlepiej ten sam firmware co miała, żeby nie musiała się uczyć nowego interfejsu. Ale miała skandynawskiego I8190XXANF2, którego trudno było znaleźć. Spróbowałem I8190XXANF3 i I8190XXANF1 bez żadnego powodzenia (failed no status, czy jakoś tak). To zdecydowałem że spróbuję czy cokolwiek innego da się wgrać. Ściąganie oficjalnych firmwarów trwało przez limity pobierania, to spróbowałem Cyanogenmode cm10_golden.maclaw.20130727.zip. I ten elegancko się wgrał i telefon ruszył. Spodobało mi się jak szybko chodzi i zacząłem kombinować, żeby to skonfigurować lepiej i nauczyć ją nowego. Ale nijak nie mogłem ustawić sieci komórkowej i oczywiście wykonać żadnego telefonu. Też po dowiedzeniu się jakich apek używa jednak wyszło mi że na gołym nie da rady, trzeba wgrać gappsy, a tych nie znalazłem do tak starego CM. Wgrałem więc CM 11 cm11.0 golden nova, SuperSU 2.46 i open gapps 4.4 nano. No i ładnie się wszystko uruchomiło, sklep play działa, apki jakieś OK, itd. Ale sieć komórkowa nadal nie działa. A jednak ma to być telefon głównie.

 

Z czego może wynikać że sieć komórkowa nie działa? Na co najmniej dwóch ROMach? Jest jakieś obejście na to? Co powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za zainteresowanie. Tak, IMEI jest. Podczas uruchamiania wyświetlała się informacja o zatrzymaniu procesu zawierającego w nazwie android.phone

 

Tymczasem zorganizowałem matce inny tel i uczę ją używać, a galaxy mini zostawiłem do naprawy na spokojnie, więc przestałem się spieszyć jak głupi.

 

Trochę niestety popsułem go przez minionych kilka dni, więc opis stanu muszę zrobić od nowa :| Byłem nawet w serwisie, koleś powiedział, że na pewno jest też uszkodzenie elektroniki (ze względu na to co wyświetlał ekran). Mogłem go chyba uszkodzić wciskając wiele razy przyciski do resetowania. Bo głównie to robiłem.

 

Matka powiedziała mi też, że pół roku temu w telefonie było wymienione gniazdo ładowania. Myślę, że stąd mogły być moje problemy z wgrywaniem rzeczy przez kabelek.

 

W najbliższych dniach spróbuję spokojnie się nad nim zastanowić i opisać dokładnie jego stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności