Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Nexus 7] Wgrywanie czystego firmware/stocku.


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrywanie czystego firmware dla Google (Asus) Nexus 7

 

Musisz wiedzieć, iż utracisz wszelkie dane na tablecie.
Możesz również uszkodzić urządzenie, poradnik nie daje gwarancji, iż tablet będzie działał dobrze... 

 

Opis zawiera sposób na zablokowanie bootloadera, ponieważ wykorzystuje on tryb fastboot.

 

Co musisz posiadać?

 

Pliki fastoot!!!

  • rozpakuj je i umieść w takiej ścieżce  C:/adb  

 

Instrukcja wgrywania firmware!!

 

  1. Jeżeli pobrałeś firmware i utworzyłeś ścieżkę adb to przejdź do kolejnego punktu
     
  2. Plik z firmware przenieś do folderu adb
     
  3. Uruchom Nexusa 7 w trybie fastboot
    Wyłącz
    Włącz trzymają jednocześnie VOL+ i VOL -

     
  4. Podłącz go pod komputer
     
  5. Uruchom okno CDM i wpisz komendy :
    ​fastboot flash bootloader bootloader-grouper-3.34.img (jeżeli masz nowszy, to wpis nowy, starszy- to starszy)
    fastboot reboot-bootloader
     
  6. Teraz Nexus 7 powinien się zrestartować, jeżeli to uczyni wpisz teraz:

    fastboot -w update image-nakasi-jro03d.zip - (jeżeli masz nowsze to wpisz nowszą nazwę.
    Podejrzeć możesz nazwę pliku w pobranym firmware, jest on w formacie .zip)

     
  7. W tym momencie wgrywa się czyste firmware..
     
  8. Teraz usuniemy kłódkę, czyli zablokujemy bootloader 
    fastboot oem lock
     
  9. Uruchomiamy urządzanie
    fastboot reboot

 

​Podczas problemów powtarzać procedurę, upewnij się czy aby na pewno dobrze wpisujesz komendy.

Tu możesz pobrać czyste firmware bez szukania w/w linku.

https://dl.google.com/dl/android/aosp/nakasi-jro03d-factory-e102ba72.tgz

Jest to czysty firmware 4.3 stock.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Chciałbym powrócić do tematu, ale dlatego że mój problem trochę się różni od wszystkich innych o których czytam na wielu forach.

 

Posiadam tablet Nexus 7 32 GB z LTE. Po aktualizacji systemu uruchomił się kilka razy i padł. Teraz po włączeniu pokazuje się napis Google i koniec.

Po wybraniu trybu Recovery tablet się tylko resetuje, nie pojawia się żadne menu, nie pojawia się nawet robocik. Po prostu reset.

Z poziomu platformy Android SDK :

 

fastboot devices - pokazuje podłączone urządzenie

adb devices - brak urządzenia, czyli debugowanie USB nie jest włączone

fastboot erase cache - tablet się wiesza

fastboot oem unlock - na ekranie pojawia się prośba o potwierdzenie odblokowania. Po wybraniu YES i wciśnięciu Power celem zatwierdzenia na ekranie pojawia się:

                                (bootlader) Unlocking Bootloader...

                                (bootloader) erasing userdata...  i na tym koniec, tablet zawiesza się

 

Podczas próby wgrania softu za pomocą Android SDK krzyczy że bootloader jest zablokowany, ale jak już pisałem wcześniej próba odblokowania kończy się zawieszeniem. Błędne koło.

 

Wygląda mi to raczej na jakieś uszkodzenie hardware, ponieważ tablet wiesza się gdy tylko chcę wykonać jakąś operację na pamięci. A może te zwiechy to wina tego że nie jest włączone debugowanie USB ?

 

Zwracam się zatem do Was z prośbą o pomoc. Można coś jeszcze zrobić ?

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba kolega wgrał nie ten software co trzeba, opisany poradnik jest do Nexus'a z roku 2012, ten Twój to chyba wersja z roku 2013 + to jest LTE, a nie WiFi (w opisywanym go nie ma) więc chyba mamy poważny problem. Moja wiedza ogranicza się do tego poziomu więc ja raczej nie pomogę ale ewidentnie soft.

 

PS. Przy okazji przepraszam moderatora za nazwanie go "cholerą" :D Ale to było raczej w formie grzecznościowej, szkoda że dostałem warna, mimo wszystko nie będę się kłócił i się to nie powtórzy ^^ . 

 

I spróbuj wgrać jakoś CWM'a lub paczkę przez USB (gdzieś kiedyś zaczytałem że można <dunno>). I sprawdź czy konsolą go nie wrzucisz w recovery, w najgorszym razie czeka Cię wizyta w serwisie :T .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem jak mogę ci pomóc :D próbowałeś tej komendy? 'fastboot boot recovery(najlepiej TWRP).img' Jeżeli uda ci się wejść do recovery, wchodzisz w Mount i wybierasz ADB Sideload, wtedy wrzucasz jakiś rom na twój tablet(pod model 2013, nie 2012) komendą 'adb sideload *nazwa pliku.zip*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Odświeżam trochę temat ponieważ mam problem z wgraniem nowego oprogramowania do tabletu ASUS Nexus 7 WiFi. Zanim opiszę problem z wgraniem oprogramowania to pokrótce napiszę dlaczego potrzebuję pomocy. Tablet działał długo bez zarzutu, miałem wgrane najnowsze oprogramowanie (Android 6) i 2 dni temu zaczęły mi wyskakiwać dziwne reklamy zaraz po odblokowaniu urządzenia. Postanowiłem zeskanować tablet znanymi antywirusami (0 wirusów) i anty-malware (1 problem). Po usunięciu zagrożenia wszystko fajnie działało aż do ponownego włączenia. Problem polega na tym, że pojawia się napis Google, później te kulki zmieniają kolory a na koniec jest optymalizacja aplikacji (bodajże 37). Po zakończeniu tablet robi reset i tak może aż do wyczerpania baterii. Próbowałem instrukcji z filmiku (https://www.youtube.com/watch?v=VV1ffMCXRg4), dochodzę do momentu aż mam użyć power + volume up ale niestety ta część nie działa (nie pojawia się tekst nad martwym robocikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

próbuję wykonać tym sposobem, oczywiscie pobrałem wersję dla swojego nexusa obrazu ze strony developers google "razorg" for Nexus 7 [2013] (Mobile), tablet zrootowany, sterowniki doinstlaowane również OTA jest komunikacja z tabletem

 

ale wypisuje mi takie komunikaty jak na foto poniżej

 

 

 

 

foto2.jpg

foto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pliki sa sprawne ale im więcej nad tym siedzę i przeglądam fora zagraniczne dochodze do wniosku że problem stanowi mój Bootloader w urządzeniu, po właczeniu trybu Fastboot mode widzę:

 

PRODUCT NAME - tilapia

BOOTLOADER VERSION 4.23

 

obrazy https://developers.google.com/android/images#occamjwr66v

 

"razorg" for Nexus 7 [2013] (Mobile)

 

posiada w plikach bootloader-deb-flo-03.14.img

 

czyli z tego co rozumiem bootloadera 3.14

 

ale ja nigdzie nie mogę oszukać systemu obrazu z bootloaderem 4.23 dla mojego nexusa

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie udało się po 5 dniach walki wgrałem nowy system, okazało się że błąd sumy kontrolnej nie był spowodowany złą wersją bootloadera a samą wersją obrazu systemu i bootloaderem w obrazie instalowałem system pod nexusa 7 2013 "razorg" for Nexus 7 [2013] (Mobile) chłopaki na forum zagranicznym androida pisali że coś skopany jest w tym obrazie własnie bootloader, pobrałem "nakasig" for Nexus 7 (Mobile) poszło w 100% poprawnie samo wgranie trwalo może z 3 min, zainstalowałem czysty android 4.2 jelly bean i tablet działa jak nowy BŁYSK wszystko płynnie zareo lagów spowolnienia, czyli poprzedni właściciel dobił go instalując android 5.1 Lollipop wychodzi na to że nie każda aktualizacja androida do wyższej wersji jest taka dobra i czasami warto pozostać na starej wersji szczegolnie na starszym urządzeniu ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności