Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy GT-I5510] CWM Touch Recovery


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

CWM Touch Recovery dla Samsung Galaxy GT-I5510

 

Instrukcja instalacji:

  1. Pobierz
    I5510_Odin_Multi_Downloader_v4.34_forum.cyanogenmod.pl.rar
    CALLISTO_v1.0.rar
    CWM_5.0.2.7_touch_bebek15_20130313.tar.rar
  2. Uruchom Odin multi downloader v4.34 i wybierz Callisto_v1.ops klikając przycisk OPS.
  3. Wybierz One Package z opcji i wybierz nazwę pliku odzyskiwania (CWM_5.0.2.7_touch_bebek15.tar.md5) pobrany plik.
  4. Zostaw inne ustawienia domyślne (tzn. nie zmieniać żadnych innych opcji / ustawień).
  5. Po zakończeniu ponownie uruchomić telefon w trybie download (Naciśnij Q + przycisk zasilania).
  6. Podłącz telefon w trybie Download do komputera za pomocą kabla USB.
  7. Kiedy Odin wykryje telefon (Jeśli widzisz numer portu COM napisana w żółtym tle w lewym górnym rogu, a następnie telefon zostanie wykryty.) kliknij przycisk Uruchom.
  8. Poczekaj, aż zakończy pracę Odyn (ok. 5-10 sekund) a kiedy zobaczysz "PASS", można odłączyć telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zrobiłem to samo co pisałeś, włączyłem tel normalnie wszystko się włączyło a kiedy chciałem włączyć telefon przez T + POWER to pojawił się tylko napis samsung, jak go znowu wyłączyłem ( przez baterie ) to znowu pojawiał się tylko napis SAMSUNG i nic więcej...co mogę z tym zrobić ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten plik ops dodałeś do multidownloadera? 


tu masz inne recvoery...

https://drive.google.com/?usp=chrome_app&authuser=0#folders/0B-QaRW7SLPQPUFduMGdMcmswaGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Hej, jestem dopiero początkujący, więc proszę wybaczyć jeśli czegoś nie wiem, a przeczytałem już wiele tematów.

Chciałem zainstalować sobie CWM Touch Recovery oraz CyanogenMod 10.2.

Stanąłem już na instalacji CWM Touch Recovery i mam problem jak koledzy, podobny.

 

Niby wszystko powinno być ok, ale gdy chciałem uruchomić Recovery poprzez POWER+T to na początku myślałem ze pojawiał się czarny ekran i nic nie działa ale... jak się przyjrzałem to minimalnie widać jakby jednak coś się poruszało podczas przesuwania klawiszami głośności. Czyli tak jakby się zainstalowało ale mam tak mocno przyciemnione, że nie można pracować. Wcześniej standardowe recovery uruchamiało się normalnie i wszystko było widać.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

 

Dane techniczne:

Samsung I5510

Android 2.3.6

nic wcześniej nigdy nie robiłem prócz tego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wgrać inne custom recovery

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PeliKan za link, tylko niestety nie potrafie tego zainstalować, umiem tylko odinem a to się chyba nie robi przez odina.

Gdzie jest root dictionary? Wrzuciłem recovery.img luzem na karte ale po wpisaniu su -> flash_image recoveryonly /sdcard/recovery.img w terminal emulator wyświetla się flash image: not found, później coś kombinowałem żeby również foldery META-INF i assets wrzucić, ale nadal to samo.

Generalnie jak instaluje się zestaw plików recovery.img, META-INF i assets, bo nie pierwszy raz ściągam taką "paczkę" lub podobną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturmat91 jak masz roota oraz terminal emulator, to w terminal emulatorze wpiszujesz

su [enter]

reboot-bootloader [enter]

 

potem podłączasz urządzenie do komputera i w konsoli od fastboota wpisujesz

fastboot flash recovery recovery.img

gdzie recovery.img to te Twoje recovery co chcesz sflashować

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PeliKan ja terminal emulator ściągnałem przez google play. Mam nadzieje ze dobrze.

po wpisaniu reboot-bootloader [enter] pojawia się reboot bootloader: not found

Co to jest fastboot? Domyslam sie ze jakis program na pc do modowania komórek.

A tak w ogóle czy ja mam odblokowanego bootloadera? (dowiedziałem się że to coś na wzór biosa w wiidnowsie) Z tym telefonem nie było jeszcze nigdy nic robione od kiedy przyszedł od Orange. Jak sprawdzić czy mam odblokowanego bootloadera i ewentualnie jak go odblokować? (jeśli to oczywiscie potrzebne)

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturmat91 fonik za stary na blokady :P

tu masz na podstawie tego poradnika jak używać adb sideload

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4501-poradnik-jak-u%C5%BCywa%C4%87-adb-sideload-oraz-jak-zainstalowa%C4%87-apk-poprzez-adb/

metoda użytkowania fastboota jest podobna

oraz spróbuj w TE wpisać

reboot bootloader

reboot fastboot

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PeliKan wybacz ale ciagle nie wiem jak mam zainstalowac to recovery mam takie pliki

recovery.img

aromafm_callisto.zip

a w folderze zip foldery

assets

META-INF

wg twojej instrukcji musze wejsc do recovery

Wybierz na urządzeniu w recovery adb siedload (Dla twrp advanced/Adb Sideload, dla cwm install zip/install form adb bądź coś w ten deseń)Podłączamy urządzenie z wł. trybem adb sideload

niestety ale wlasnie ja chce zainstalowac recovery ktore mi nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakich certyfikatów?
wyłączyłem jakieś certyfikaty sterowników czy coś i nadal nie działa w rogu ekranu pisze mi windows 10 tryb testu po tym co zmieniełem

i nie instaluje przez fastboota bo mi sie tel nie chce włączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności