Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG G3s] Zalane urządzenie, restart co kilka minut


pidas

Pytanie

Telefon wpadł do wody, wysuszony. Niestety po około minucie restartuje się i tak w koło aż do rozładowania baterii. Natomiast gdy jest używany o dziwo nie wyłącza się. Wgranie od nowa romu nic nie zmienia. Czy można by coś jeszcze wykombinować ? pasowałoby żeby jeszcze działał 2 miesiące. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Telefon wpadł do wody, wysuszony. Niestety po około minucie restartuje się i tak w koło aż do rozładowania baterii. Natomiast gdy jest używany o dziwo nie wyłącza się. Wgranie od nowa romu nic nie zmienia. Czy można by coś jeszcze wykombinować ? pasowałoby żeby jeszcze działał 2 miesiące. Proszę o pomoc
Można prosić o model urządzenia?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, DusieK napisał:

Można prosić o model urządzenia?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Model LG 3S  czyli LG D722.  Żonie wpadł do wody (jak to z kobietami bywa) chciałbym go uratować, bo do końca umowy jeszcze 2 miechy. Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego gdy włączony i używany działa a gdy nieużywany restart co chwilę.

20 godzin temu, CyanowyLenovo napisał:

Tylko rozbiórka i moczenie w specjalnym roztworze pomoże.

Ale jakim roztworze? jeśli wiesz to podaj, bo tak to nic mi takie info nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej w spirytusie, ale musisz rozebrać do gołej płyty głównej. Namoczyć przez 5-8h. Potem wyciera się płytę ściereczką i blisko kaloryfera (nie na kaloryferze!) zostawia się na 12h. Składasz i powinien działać. Tyle mnie się udało dowiedzieć. Sam nigdy nie zalałem telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, CyanowyLenovo napisał:

Najlepiej w spirytusie, ale musisz rozebrać do gołej płyty głównej. Namoczyć przez 5-8h. Potem wyciera się płytę ściereczką i blisko kaloryfera (nie na kaloryferze!) zostawia się na 12h. Składasz i powinien działać. Tyle mnie się udało dowiedzieć. Sam nigdy nie zalałem telefonu.

Tylko czy nie za mocny czysty spirytus?  Mogę spróbować tylko muszę nabyć bo nie posiadam na stanie tak mocnych trunków. Odkręcić płytę główną to nie problem, mam odpowiednie wkrętaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, CyanowyLenovo napisał:

Spirytus nie zaszkodzi z tego co wiem. On wypiera wodę i odparowuje jak go wyciągasz.

Zgadza się spirytus nie szkodzi, wręcz przeciwnie pomaga.

W zasadzie to byłem sceptyczny co do tego pomysłu, z racji tego że od  kąpieli minęło trzy dni.

Zastosowałem tak jak radziłeś: kąpiel płyty w spirytusie 8 godz i suszenie 10 godz.

Telefon przestał restartować się.

Dzięki za skuteczną pomoc. Należy ci się wielki wielki browar ode mnie.

Przy okazji może komuś przyda się taki sposób z potwierdzonym efektem skuteczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności