Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG K8 2017] m200e - FRP bypass google


MrRoger

Pytanie

Witajcie;

Jest to to mój drugi temat na forum - myślałem, że wgram ROM i będę miał telefon za grosze, a tu ni chu-chu!

Do rzecz:

Telefon kupiony w lombardzie od znajomego (cena 70zł bo ma rozwalony wyświetlacz), powiedział że może jeszcze opuści jak dużo trzeba będzie się z nim namęczyc i faktycznie.

70zł tel + 150-200zł wyświetlacz to cena 30% mniej jak na alledrogo.

 

W czym rzecz.

Telefon prócz rozwalonej szybki, jak się okazało jest zablokowany przez konto google. Szukam sposobu by to jakoś obejść, ale żaden z YT czy Internetu nie działa w tym modelu (już wiem czemu za grosze go oddaje- prawdopodobnie sam się z nim męczył tydzień :-)  )

 

Model to K8 2017

M200E

 

Był resetowany, zmieniany ROM i na nic to. Pomożecie tak przed mikołajkami? Córce bym go sprezentował bo lekki i nawet zgrabny.

Znajomy dał mi około 2tygodni na rozgryzienie go, bo na koniec miesiąca zamyka faktury i albo go kupię i zapłacę, albo mam oddać, więc czasu mało, a żaden sposób z Internetu nie działa z tym modelem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tu problem, że ponoć ciężko to zdjąć, ja osobiście nie znam sytuacji, że osobie fizycznej w domowych warunkach udało sie samemu zdjąć ową blokadę. Temat zaciekawił mnie aż za bardzo, będę szukać razem z Tobą rozwiązania :D

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli masz gwarancję i dowód zakupu idź z tym do sklepu i oni Ci odblokują. Sam bardzo często o tym słyszałem i jedyny sposób na FRP jest właśnie to, co wyżej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gwarancji nie ma, dowód zakupu dostanę o ile zdecyduje się go kupić, a zrobię to jak będę miał 120% pewności, że można obejść blokadę, lub serwis mi to zrobi nieodpłatnie, ponieważ każda kolejna stówka przekroczy wartość telefonu.

Mam pudełko itp. Jak wspominałem, telefon z lombardu, ale jeśli nie uda się zdjąć blokady to oddaje go koledze w lombardzie. Można powiedzieć, że mam go "wypożyczonego" na dwa tygodnie by z nim powalczyć (siedzę nad tym już dwa dni i nic), jak się nie uda to muszę oddać przed zamknięciem miesiąca rozliczeniowego w lombardzie.

 

Dlatego właśnie szukam pomocy na forach, pomocy która nie uszkodzi telefonu bo w przeciwnym razie będę musiał zapłacić za niego, a zostanie mi popsuta puszka :-)

 

Może jest jakiś sposób by znaleźć właściciela telefonu, który poda hasło do googla na 20min, a później zmieni? Tak bym tylko sie dostał do konfiguracji? Jakis e-mail do BOKu google? Gdzieś te informacje sa zapisane, w jakimś pliku?

 

Nie mogę w nim nawet uruchomić USB debug by dostać sie do zawartości... Mam jak na razie świecący prostokąt, który jest całkowicie bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli jest blokada FRP to żaden nawet wypożyczone konto nie przepuści tylko będzie wołać o stare konto. Nawet stare konto nie przepuści. Niestety na to innej metody nie ma jak pójście do sklepu. Oni mają tam narzędzia do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@PatrzKomuUfaszGb

 

Poczytaj sobie na necie to się dowiesz :) 

Generalnie w skrócie to jest zabezpieczenie antykradzieżowe, które też nie zezwala na logowanie się swoim kontem. Objawia się wtedy, gdy zrobisz ustawienia fabryczne bez odłączania konta Google. To się dzieje od Androida 5.0+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, DusieK napisał:

Musisz starego właściciela znaleźć i modlić się by znał dane do Google, inaczej serwis i koszta duże
 

 

Właśnie o to pytałem, czy jest jakiś sposób znalezienia poprzedniego właściciela telefonu?

Wyśle mu SMS'a/e-mail i będę się modlił, by używał nadal konta z telefonu, odczytał e-mail i zmienił/podał hasło na 20min. Tylko jak na razie nie mam pomysłu jak się z nim skontaktować :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, CyanowyLenovo napisał:

Generalnie w skrócie to jest zabezpieczenie antykradzieżowe, które też nie zezwala na logowanie się swoim kontem. Objawia się wtedy, gdy zrobisz ustawienia fabryczne bez odłączania konta Google. To się dzieje od Androida 5.0+ 

Pisałem jak wyzej i tu zacytuję. Więc generalnie branie konta na 20 min Ci nic nie da bo widziałem w internecie, że nawet właściciele mający swoje konta i pamiętający hasła nie mogli się dostać do swojego telefonu. Więc albo dajesz do sklepu i tam Ci odblokowują, albo rezygnujesz z tego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo tak nigdy się nie stanie przy flashowaniu ROM'u dopóki nie zrobisz ustawień fabrycznych. Nawet jak zrobisz Factory Reset z poziomu TWRP to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności