Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[HTC Desire HD] Błąd przy instalacji CyanogenMod 12


Łukasz Majewski_20237

Pytanie

Witam jestem tu nowy i chciałbym prosić o pomoc w sprawie mojego HTC Desire HD. A więc korzystałem do tej pory z cyanogena 10. Udało mi się dzisiaj zainstalować 11 po zaktualizowaniu recovery do wersji Clockworkmod v6.0.4.7, co zajęło mi pół dnia bo jestem laikiem generalnie w temacie:D Ale android 4.4.4 śmiga, teraz chciałbym wrzucić 5 ale niestety instalacja jest przerywana błędem. Oraz jest cant format sd/ext.

Dodam, że partycjonowałem kartę SD, z tym że w pewnym momencie być powinien wybór 0 a ja wybrałem 32 po późniejszym doczytaniu, nie wiem czy ma to wpływ ale piszę o wszystkim co mi się przypomina aby było łatwiej rozwiązać problem. Radio jest S-OFF. Ponoć jest jeszcze TWRP ale nie wiem jak to zainstalować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No właśnie tylko jak zainstalować bez karty SD? Bo jeśli chodzi o moją kartę SD to nie widzi jej tel ani komp wcale coś chyba namieszałem. Ale mam drugą gdzieś to nie będzie problemu. Niby to recovery co mam wspiera najnowsze softy:( Cóż jutro będę kombinować dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

A więc adb sideload ładuje paczkę, co widać poniżej natomiast na telefonie wysypuje błąd E:Error in /tmp/update.zip (status 0) Installation aborted. Install from sideload complete. I: Can't partition non-vfat: /storage/sdcard0 (vfat) /tmp/ recovery.log copied to /sdcard/clockworkmod/ philz-recovery.log

 cmd.png

Wczorajsza karta SD została naprawiona formatem w starym soniaczu i tel ją widzi normalnie i pod kompem to samo. Czyżby chodziło o te partycje bo teraz cała pojemność jest dostępna więc ich nie ma na karcie?

A i jeszcze zauważyłem, że w adb wywala adb out of date widoczne na screenie czy tak być musi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
adb out of date

jak to marz to wejdź w menadżer zadań i wyłącz proces adb.exe i jeśli jest ich wiele to ich też,

a sformatuj tę partycję w custom recovery

/storage/sdcard0

ale najpierw spróbuj jak zamontujesz tylko czy ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Partycja dostała format, procesy pozamykane lecz kiedy zaczynam wgrywać odpala się proces adb.exe a potem co jakiś czas włącza i wyłącza się naprzemiennie drugi. Może spróbuje z kompa mojej laski zainstalować bo sterowniki się pomieszały lub coś? Ja już nie mam pojęcia naprawdę. Bądź coś z recovery, znalazłem jeszcze takie niby najnowsze CWM 6051 mam obraz iso tylko jak je wgrać, poprzednie miałem z paczki zip którą kopiowało się na SD i odpalało bootloadera i tam się aktualizowało a tu jest inaczej i pytanie jak obraz ten ugryźć, aby zaktualizować recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

fastboot flash recovery recovery, w ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Łukasz Majewski_20237 Czy Ty nie wgrywasz cmw dla Galaxy Ace? O.o?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałeś te?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2780164

myślę że ten poradnik powinien się pojawić u nas na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Instalowałem stąd i błąd także samo. We wtorek będę u mojej to zapodam na jej lapka wszystko co potrzeba i może tam ruszy. Chyba, że problem jest w fonie:/  To TWRP niby lepsze jest ale nie idzie niestety wgrać póki co. Innym na DESIRE HD śmiga wszystko aż miło, tak jak pisali w tamtym temacie w Twoim linku. Posiłkowałem się filmikami z youtube i robię wsio toćka w toćkę. Roota dawno temu z kumplem robiliśmy ale to było klepanie linijka po linijce i szło po maśle. HTC-ek dostał nową baterię i w październiku\listopadzie będzie 5lat jak śmiga, jest niezniszczalny, tylko softu brakuje do szczęścia :D

 

Bez%C2%A0tytu%C5%82u21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pobierz apke TWRP Manager z Google Play i przez nie sflashuj TWRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po kilkudniowym kombinowaniu udało się :D wystarczyło to: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59132139&postcount=779czyli wgranie zipem TWRP, które obsługuje cyanogena 12, aplikacja TRWP wyszukiwała stare wersje, które nie zainstalowałyby dwunastki. Przewaliłem forum xda do góry nogami ale opłacało się, Przedłużyłem życie mojemu HTC   :P

Screenshot_2015-08-12-10-21-48.pngScreenshot_2015-08-12-10-22-14.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem został rozwiązany lub temat wyczerpany. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)

Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności