Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S III Mini] Instalacja czystego Firmware/Stocku


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Galaxy S III Mini] Instalacja czystego Firmware/Stocku

Poradnik dotyczy każdej wersji Galaxy S III mini (również z NFC)

 

Wszelkie modyfikacje robisz na własną odpowiedzialność, nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenia….

Wgrywanie czystego oprogramowania nie nabija licznika flashowań.
Ta metoda jest legalna, nie zalecam jednak informowania serwisu o jej zastosowaniu. Powód do zerwania gwarancji.

 

  1. Włącz tryb debugowania USB

 

Instrukcja:

 

  1. Wymagane są sterowniki USB, które pobiorą się z programem KIES
  2. Kies nie może uczestniczyć w tle podczas wgrywania firmware!!! Wyłącz jego procesy
  3. Pobieramy program ODIN 
    Odin3_v3.04_I9300.rar
  4. Pobieramy również odpowiednie  FIRMWARE
  5. Wyłączamy telefon
  6. Uruchamiamy go w trybie DOWNLOAD
    Kombinacja klawiszy Home+Power + Volume -
    post-7223-0-71322200-1389340214.jpg
  7. Odpalamy program ODIN
  8. W zależności od romu, jeżeli jest to JEDNOPLIKOWY to umieszczamy plik w oknie PDA
    - ODZNACZAMY re-partition, phone EFS clear, phone Bootloader Update. 
    post-7223-0-03760600-1389340373.jpeg
  9. Podłączamy słuchawkę pod port USB
  10. ODIN wskaże połączenie z telefonem
  11. Wciskamy START
  12. Po ukończeniu wgrywania odłączamy słuchawkę i cieszymy się nowym softem.

W przypadku romu wielopliowego:
 

PDA- Phone
CSC-CSC

PHone-Modem

 

W tym przypadku nie musimy odznaczać opcji z pkt. 8

I

  • Lubię to 7
  • Dziękuje za pomoc! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam.

Mam problerm taki ze sypnal sie mi android i nie moge nic zrobic. Problem jest nastepujacy ze nie uruchamia mi sie samsung galaxy s3 mini GT-i8190N z prawdopodobnie bylym andkiem i8190xxall2 pojawia mi sie tylko napis samsung galaxy s 3 mini itd i na tym stoi nawert nie moge wejsc w recovery i podpiac pod kiesa. Doslownie nie moge nic i nie wiem jak sie z tym uporac a telefon m i jest potrzebny zywy na juz... Prosze o pomoc.

 

Dodam ze probowalem przez Odina wgrac softa od i9300 samsunga i tuz pod sam koniec wgrywania systemu wyskakuje mi fail i tak mam co roz a tego samego softa co mialem od nowosci to nie moge znalesc wgl nigdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij baterię i zobacz czy uruchamia się tryb download

 

Przyciski Home, Power i Volume Down

 

Jeżeli tak, to możesz wgrać stocka. W pierwszym poście masz solucje.. TYLKO musisz pobrać soft pod swoją wersję z NFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podładuj baterię. Ten tryb MUSI działać. To taki awaryjny tryb.

 

Bo rozumiem, że telefon się uruchamia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie. teraz to jak chce go wlaczyc to pokazuje mi sie ze byl blad podczas aktualizacji i prosi o podlaczenie do kompa pod kiesa i sprobowac jeszcze raz a kies wgl go nie widze usiluje polaczyc bezskutecznie. i taki sam napis mam nawet pod ladowarka :( a baterie to mam mniej wiecej w 70% naladowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwałeś proces instalacji i stąd ten błąd.

Spokojnie da się go naprawić.

 

Kies nie działa pod każdym portem USB ? Winien odnaleźć jakieś urządzenie. Bo tak zniknie ci ten napis.

 

Ale spróbuj uruchomić ten download.
Puść po włączeniu telefonu power i trzymaj volume Down i Home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to kies widzi niby telefon ale nie moze sie z nim polaczyc w ogole a z klawiszami to probowalem puszczac gdy telefon byl pod kompa wpiety i gdy nie byl i reakcji nie bylo zadnej niestey :( moze cos jakies inne wyjscie jest z tego? :( a i dodam ze nic nie przerwalem nie ingerowalem tylko raz mi fail wyskoczyl i juz pozniej caly czas non stop fail podczas instalacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tryb awaryjny jakoś uruchomić w tym Kiesie..

 

Ale tryb download musi ci się włączyć. Czy ci padnie system, czy bóg wie co.. to działa na 100% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak owszem tryb download mi dziala bez zarzutow ale po za tym to nic nie moge zrobic. usiluje wlaczyc tryb download gdy tel jest podpiety pod kompa i takze robie jak pisales zeby puscic tylko klawisz power i dalej nic :(


dodam tez ze gdy mi sie telefon uruchomi w trybiue download to mam pierwsze okno ze custom soft ulegl awarii itd i mam do wyboru kontynuowac albo rebotnac fona. nie wiem czy to jest tak zawsze czy teraz to kolejny problem z  moim szajsungiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.. to się robi tak..

Włączasz program ODIN, w nim ustawiasz rom i inne funkcje opisane w pierwszym poście..

Następnie:

Wyłączasz telefon

Uruchamiasz go w trybie DOWNLOAD

Podpinasz pod port USB... 

 

Nie uruchamia się trybu download na podpiętym telefonie pod USB... tak telefon dostaje napięcie i ładuje baterię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem wlasnie tak robilem i robie caly czas i nic z tego nie wycodzi. za kazdym razem mam faila a jak cs poszlo wczoraj to nie jest to o co mi chodzilo bo teraz to mi sie owszem pojawi napis samsung galaxy s3 mini i dokladny model i na tym stoi i recovery dalej nie dziala. nie wiem jak temu zarazic doslownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odima uzywam 3.04 właśnie i uzywalem także 1.85 i za każdym razem to samo miałem. Ale zobacze jeszcze raz na innym PC i dam znać później.

Dobra okej juz jest wsztstko ok. telefon dziala. Tylko najgorsze jest to ze mam brandowany soft a tego chcialem uniknac ale trudno. dzieki all za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam szukając odpowiedzi wpadłem na forum , mam nadzieję że zostanę na dłużej ...

 

Ze względu że telefon nie jest mój i że chcę pomóc mam pytanie ..
Posiadam w ręku Samsung galaxy SIII mini GT-I9190N wersja 4.1.2 I8190NXXAMB1 orange , kilka problemów z netem czy też aktualizacja pogody , kilka zawieszeń , plus do tego często nie słychać dzwonków .Restart nie pomógł , chciałbym wgrać z oficjalnej stronki live.samsung-updates rom przez odin , zanim zrobię roota za pomocą KingoRoot
1.czy mogę wgrać np z T-mobile I8190NXXANA1 ? na ten co mam I8190NXXAMB1
2.Czy nie założy mi siml-lock ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

1. Jeżeli nie masz simlocka, to ci go nie założy zmiana softu.

2. Możesz wgrać rom nawet z Plus-a. Ale musi być to dedykowany rom dla wersji "N"


Witam.

 

1. Jeżeli nie masz simlocka, to ci go nie założy zmiana softu.

2. Możesz wgrać rom nawet z Plus-a. Ale musi być to dedykowany rom dla wersji "N"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :) niestety ja dałem trochę ciała i mam strasznie uceglony telefon... :/ znaczy wgrałem z waszej stronki cwm touch androida 4.4.2. czyli cyanogen moda 11, wszystko śmigało, tylko kumpel namówił mnie do wgrania romu cm 11 tylko wersji andka 4.4.4 niby wszystko pięknie działało ale po pewnym czasie zaczęło wywalać mi błędy np. w telefonie. Więc zdecydowałem się do powrotu do 4.4.2. niestety nie miałem możliwości wejścia w cwm nie mam pojęcia czemu :( (odrazu zaznaczam że nie mam pojęcia co było zmienione w opcjach programistycznych czy też wydajności bo telefonik przeszedł przez wiele rąk... po prostu dałęm się kolegom pobawić :D i kilku zdecydowało się na cm :D więc dziś doszedłem do wniosku że może hard reset pomoże. Stało się oczywiście odwrotnie :( system zaczyna się ładować nagle ekran gaśnie i znowu robocik z kostką w brzuchu i tak w nieskończoność... przez to nie jestem w stanie nawet włączyć trybu debugowania usb :/na szczęście odin wykrywa telefon i spróbuję wgrać stocka. Oooo i jedynym co teraz działa to tryb download, więc proszę o odpowiedź co mam zrobić i dodatkowo podkreśle że zrobiłem okropną głupotę czyli kombinacje klawiszy kiedy on się resetował po hard reesecie... znaczy w jego trakcie :( proszę o szybką odpowiedź i nie wiem słowa otuchy że nie jest jeszcze trragicznie i da się uratować ten telefonik bo zanim odłoże na kolejny to łoooo... :D także proszę o szybką odpowiedż w miarę możliwości i z góry dziękuje :)  


na nowo wgrałem cwm i wszystko śmiga, mimo wszystko i tak ciekawi mnie przyczyna jeśli ktoś na forum będzie łaskaw niech mi powie co zrobiłem nie tak że mi cwm'a wywaliło bo nie chcę żeby to się kiedyś powtórzyło  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na komputerze wgrywasz system to masz aplikacje "stare na pulpicie" ?

 

Normalną jest rzeczą, że wgrywając czysty system wgrywasz składniki od "podstaw" :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności